Головна | Статті | Конференції | Анонси | Галерея | Контакти

Волинь туристична

Волинь туристична

,

Агросадиби Волині

,

Туристичні райони

, Волинь, Луцьк, туризм, екскурсії
 



Меню сайту
Пошук
Наші партнери
Музейний простір України
Музейний простір Волині
Історична Волинь
Львівський історичний музей
Рівненський обласний краєзнавчий музей
Житомирський обласний краєзнавчий музей
Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному
Державний архів Волинської області
Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців України
Національна спілка краєзнавців України
ДП „Волинські старожитності” ДП „НДЦ” „Охоронна археологічна служба України” Інституту археології НАН України
Волинська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки
Галерея мистецтв „Арт-кафедра”
Сайти музеїв
Волинської області
Форма входу
Головна » Статті

Закрити баннер
Закрити баннер

Наталія Пушкар,

головний хранитель Волинського краєзнавчого музею, м. Луцьк

ВАГОМИЙ ЮВІЛЕЙ ВІРИ КОМЗЮК

1 серпня 2014 року виповнилося 35 років від того дня, коли завідувачем Колодяжненського літературно-меморіального музею стала Віра Михайлівна Комзюк, скромна вчителька історії та географії Дольської восьмирічної школи Любешівського району, корінна жителька Колодяжного. На той час – 1 серпня 1979 року – це була її єдина перевага перед іншими претендентами, але саме відтоді починається її біографія – лесезнавця, музеєзнавця, почесного краєзнавця, заслуженого працівника культури України (1994 р.), лауреата обласної премії «Одержимість» (1996 р.), кавалера відзнаки Президента України «Орден княгині Ольги» ІІІ ступеня (2009 р.), лауреата премії імені академіка Петра Тронька (2013).

За переліком цих відзнак – роки напруженої праці, наполегливого набуття знань і досвіду у галузі, яка стала способом життя, висока відповідальність за доручену справу і колектив, справжня одержимість у роботі, поєднана з добротою і привітністю, які відчувають усі відвідувачі музею.

Віра Комзюк є співорганізатором і учасником багатьох науково-практичних конференцій, присвячених Лесі Українці й родині Косачів, за матеріалами яких видано цікаві та інформативні збірники «Леся Українка і родина Косачів в контексті української та світової культури», «Олена Пчілка і Волинь», «Олена Пчілка, Леся Українка і родина Косачів в історії української та світової культури».

Віра Михайлівна є ініціатором, автором і співавтором кількох путівників та буклетів по літературно-меморіальному музеєві Лесі Українки, музеєві «Лісової пісні» в Нечимному; каталог-довідник «Прижиттєві документи і матеріали Лесі Українки і родини Косачів», укладений і за її участі, витримав два видання (1996, 2008); у співавторстві упорядкувала збірник історико-краєзнавчих нарисів «Леся Українка. Волинські сюжети» (2012). У її творчому доробку кілька десятків статей в енциклопедичних довідниках, наукових збірниках; вона постійно виступає з науково-популярними статтями у періодиці, частий гість на телебаченні, її приємний голос безліч разів лунав в ефірі, особливо у дні пошанування її патронес – Лесі Українки, Олени Пчілки.

Фонди Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки від часу перебування на посаді Віри Комзюк, збільшились у рази. З Канади й США передано безцінні реліквії, меморіальні речі Лесі Українки й родини Косачів, що зберігалися в сім’ях Василя Кривинюка, Ізидори Косач, Ольги Сергіїв; Мар’яном Коцем, який останні роки життя провів у Львові, передано архів Юрія Косача. Письменники, які є частими гостями привітної Косачівської садиби, вважають для себе за честь залишити свої книги в музеї. Видання творів Лесі Українки, монографії про її творчість постійно поповнюють музейний фонд.

Щоб побачити і відчути, як у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки уміють приймати гостей – екскурсії, одиноких відвідувачів, сім’ї – треба там побувати. На рахунку Віри Михайлівни – тисячі проведених екскурсій, розповідей – емоційних, цікавих, насичених правдивими фактами з життя і творчості усіх членів великої талановитої родини.

Вітаючи нині шановну колегу з її особистим творчим ювілеєм, сподіваємося, що головні досягнення у праці ще попереду, а Всевишній щедрою рукою відміряє міцне здоров’я і подарує багато літ щасливого життя.

____________________________

Минуле і сучасне Волині та Полісся. З історії національних меншин на Волині. Науковий збірник. Випуск 49. Матеріали Міжнародної наукової історико-краєзнавчої конференції „Минуле і сучасне єврейської громади на Волині”, 20-21 серпня 2013 року, смт. Маневичі та Міжнародної наукової конференції „Польська культура в контексті волинського тексту”, 3-4 квітня 2014 року, м. Луцьк. Упоряд. А. Силюк. – Луцьк, 2014. – С. 289.

Категорія: Статті | Додав: administrator (18.02.2015) | ОПИС ЗНАКІВ |
Переглядів: 1312 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Зробити безкоштовний сайт з uCoz
Зробити безкоштовний сайт з uCoz