Головна | Статті | Конференції | Анонси | Галерея | Контакти

Волинь туристична

Волинь туристична

,

Агросадиби Волині

,

Туристичні райони

, Волинь, Луцьк, туризм, екскурсії
 



Меню сайту
Пошук
Наші партнери
Музейний простір України
Музейний простір Волині
Історична Волинь
Львівський історичний музей
Рівненський обласний краєзнавчий музей
Житомирський обласний краєзнавчий музей
Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному
Державний архів Волинської області
Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців України
Національна спілка краєзнавців України
ДП „Волинські старожитності” ДП „НДЦ” „Охоронна археологічна служба України” Інституту археології НАН України
Волинська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки
Галерея мистецтв „Арт-кафедра”
Сайти музеїв
Волинської області
Форма входу
Логін:
Пароль:
Головна » Експозиція

Закрити баннер
Закрити баннер
Представлений експозиціями „Волинь у 1939-1941 роках”, „Напад нацистської Німеччини на СРСР”, „Рух Опору на Волині (1941–1944 рр.)”, „Вигнання з Волині нацистських загарбників” і постійнодіючими виставками „Волинь: історія, політика, економіка, культура (1945-2016)” та „Шевченківська світлиця Миколи Куделі”. Експозиція відділу розміщена у 8 залах.
 
ВОЛИНЬ У 1939-1941 РОКАХ
Експозиція розповідає про початок Другої світової війни, радянізацію регіону, проведення Народних Зборів Західної України. Представлені карта Волинської області як адміністративної одиниці УРСР, матеріали про політичні рухи, відомих людей Волині – Олену Левчанівську, Миколу Куделю, Івана Скопюка. Показано соціально-економічний розвиток краю, промисловість, сільське господарство та освіту.
 
 
НАПАД НАЦИСТСЬКОЇ НІМЕЧЧИНИ НА СРСР
Експозиція розповідає про напад нацистської Німеччини на Радянський Союз і перші оборонні бої на Волині. Представлені урядові документи про організацію оборони, матеріали про бої на кордоні на дільницях 90-го Володимир-Волинського та 98-го Любомльського прикордонних загонів, про мужність і героїзм воїнів-прикордонників О.В.Лопатіна, І.І.Пархоменка, Ф.М.Гусєва, А.К.Неєзжалова, П.К.Старовойтова, льотчиків Героїв Радянського Союзу Д.З.Тарасова, Б.Д.Єрьоміна та інших. Подано особисті речі, документи, зразки зброї. Експозиція доповнена великою діорамою про подвиг Героя Радянського Союзу, заступника політрука 7-ї застави Василя Петрова (худ. Л.А.Жабинський).

 

В експозиції вміщені матеріали про проголошення Акта відновлення Української держави (Львів, 30 червня 1941 року).
 
РУХ ОПОРУ НА ВОЛИНІ (1941–1944 рр.)
8 липня 1941 року фашистські загарбники окупували Волинь і встановили режим жорстокого терору, який викликав активний опір, підпільний і партизанський рух.
Експозиція музею розповідає про боротьбу трудящих Волині проти нацистських окупантів (Луцьке антифашистське підпілля, партизанські загони М.А.Прокоп’юка та Д.М.Медведєва, що діяли в Цуманських лісах, партизанське з’єднання А.П.Бринського, Чернігівсько-Волинське з’єднання партизанських загонів під командуванням О.Ф.Федорова – 1943 р., рейди партизанських з’єднань С.А.Ковпака, П.С.Коротченка, П.П.Вернигори, О.М.Сабурова, М.І.Наумова). Представлено зразки партизанської зброї, меморіальні речі, документи і т. інше.

 

Матеріали експозиції розповідають про виникнення і бойову діяльність на Волині Української Повстанської Армії від „Поліської Січі” Тараса Бульби Боровця до проголошеної в жовтні 1942 року УПА і її активні дії в Скулинських і Свинаринських лісах, про командирів і вояків-повстанців, серед яких був і художник-графік Ніл Хасевич, військова графіка якого представлена в музеї.

 

 
ВИГНАННЯ З ВОЛИНІ НАЦИСТСЬКИХ ЗАГАРБНИКІВ
Волинь була визволена військами 1-го Українського та 1-го Білоруського фронтів у взаємодії з волинськими партизанами. Експозиція розповідає про найбільші наступальні бойові операції по визволенню території області Рівно-Луцьку (27 січня – 11 лютого 1944 року), в результаті якої 2 лютого воїни 1-го гвардійського кавалерійського Червонопрапорного корпусу під командуванням генерал-лейтенанта В.К.Баранова визволили Луцьк; Львівсько-Сандомирську операцію (13 липня-29 серпня 1944 року), що привела до повного визволення Волині 21 липня 1944 року, героїзм її визволителів. 25552 радянських воїнів загинули при визволенні області, 26 з них присвоєно звання Героя Радянського Союзу).

 

 
ПОСТІЙНОДІЮЧА ВИСТАВКА „ВОЛИНЬ: ІСТОРІЯ, ПОЛІТИКА, ЕКОНОМІКА, КУЛЬТУРА”
Експозиція виставки присвячена політичному, економічному та культурному розвитку Волині з 1945 по 1990 роки і в часи незалежної України з 1991 по 2020 рік.
 
Експозиція розповідає про репресії до учасників ОУН-УПА, післявоєнну відбудову краю, будівництво та роботу шахт у м.Нововолинську, легку, хімічну промисловість, розвиток волинських підприємств – Луцького автомобільного заводу, заводу синтетичних шкір, Ківерцівського деревообробного комбінату та ін. Подані матеріали про вручення Волинській області ордена Леніна, святкування 900-річчя м.Луцька. Показано розвиток культури на Волині та визначних митців – Наталію Ужвій, Василя Зінкевича, тріо Маренич та ін. Представлені матеріали про хід перебудови в області, трагедію на Чернобильській АЕС, роботу ліквідаторів з Волині. Показані перші демократичні мітинги, голодування студентів 1990 року та ін.
У серпні 1991 року Україна стала незалежною державою. Експонати виставки розповідають про демократичні перетворення на Волині, про політичне життя, економічний та культурний розвиток краю з 1991 по 2016 рік. Тут показані керівники держави, області та м.Луцька, політичне життя області, найбільші підприємства та зразки їх продукції, а також культура, освіта і спорт на Волині. Представлені матеріали про заслужених працівників освіти та культури України, волинських письменників та поетів, національні вищі навчальні заклади Волині, спортсменів краю. Розповідається про участь волинян у Революції Гідності та АТО-ООС.

 

 
ПОСТІЙНОДІЮЧА ВИСТАВКА „ШЕВЧЕНКІВСЬКА
СВІТЛИЦЯ  МИКОЛИ КУДЕЛІ”
Експозиція виставки присвячена життю культурно-освітнього і громадського діяча Волині, збирача Шевченкіани М.П.Куделі (1914–2004). Тут представлені його колекція матеріалів, присвячених Т.Г.Шевченку, та архів М.П.Куделі.

 

Категорія: Експозиція | Додав: administrator (26.04.2012) | ОПИС ЗНАКІВ |
Переглядів: 2407 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Зробити безкоштовний сайт з uCoz
Зробити безкоштовний сайт з uCoz