Головна | Статті | Конференції | Анонси | Галерея | Контакти

Волинь туристична

Волинь туристична

,

Агросадиби Волині

,

Туристичні райони

, Волинь, Луцьк, туризм, екскурсії
 

Волинський краєзнавчий музей

Волинський краєзнавчий музей

Меню сайту
Пошук
Наші партнери
Музейний простір України
Музейний простір Волині
Історична Волинь
Львівський історичний музей
Рівненський обласний краєзнавчий музей
Житомирський обласний краєзнавчий музей
Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному
Державний архів Волинської області
Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців України
Національна спілка краєзнавців України
ДП „Волинські старожитності” ДП „НДЦ” „Охоронна археологічна служба України” Інституту археології НАН України
Волинська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки
Галерея мистецтв „Арт-кафедра”
Сайти музеїв
Волинської області
Форма входу
Логін:
Пароль:
Головна » Підрозділи ВКМ

Закрити баннер
Закрити баннер
Музей волинської ікони    Музей волинської ікони в Луцьку, відділ Волинського краєзнавчого музею, відкритий у серпні 1993 року. Це єдиний в Україні музей, який представляє самобутню регіональну школу волинського іконопису. Збірка музею нараховує більше 1,5 тис. пам’яток сакрального мистецтва, а саме понад 600 ікон XVI-XIX ст., предмети металопластики (шати ікон, церковне начиння, іконки), декоративну різьбу (царські врата, кіоти ікон) та скульптуру. Створення колекції пов’язане з іменем відомого українського мистецтвознавця Павла Жолтовського (1904-1986), який очолював наукові експедиції Волинського краєзнавчого музею 1980-х років з вивчення та збору історичних і культурних пам’яток у храмах Волині.
   Безцінною перлиною збірки є Холмська Чудотворна ікона Божої Матері, унікальна пам’ятка візантійського мистецтва ХІ-ХІІ ст., одна з найшанованіших християнських святинь.
   У червні 2001 року до 10-ї річниці незалежності України була створена розширена експозиція Музею волинської ікони в новому приміщенні. У залах музею експонується біля 100 творів іконопису XVI-XVIII ст. XVI століття представлене іконами „Спас у славі”, „Розп’яття”, „Юрій Змієборець”. Канонічністю, строгістю композицій та віртуозністю виконання відзначений монументальний образ „Спаса у славі” середини XVI ст., що є одним із кращих зразків такого іконографічного типу.
   Про майстерність волинських іконописців XVII ст., різноманітність стилів, творчої манеи, малярських осередків свідчать ікони „Зішестя Святого Духа на апостолів” noч. XVII ст., „Різдво Богородиці” та „Вознесення пророка Іллі” першої пол. XVII ст., „Зішестя до пекла” середини XVII ст., „Св.Варвара з житієм” кінця XVII ст.
Музей волинської ікони  Одухотвореністю, благородством і красою лику, вишуканістю колориту та різьбленого тла вражає ікона „Спас Вседержитель” першої пол. XVII ст.
   Діяльність монастирських іконописних осередків на Волині у Х V ІІ–поч.Х VIII ст. Представлена творчістю волинскього іконописсця 1630 р. (икони „Юрій Змієборець”, „Покрова Богородиці”, огородиця Одигітрія), Майстра ікон з Михнівки (ікони „Раздво Богородиці”, „Причащання Святого Онуфрія”).
Вершиною професійного малярства Волниі є твори видатного українського живописця Йова Кондзелевича (1667–після 1740), в яких органічно поєднані східна та західноєвропейська іконописні традиції. У 19 років він стає ченцем Білостоцького Хрестовоздвиженського монастиря поблизу Луцька. Відтоді творчий і життєвий шлях майстра пов’язаний із Волинню, яка зіграла вирішальну роль у формуванні його самобутнього таланту. В експозиції можна побачити роботи Йова Кондзелевича: одвірки дияконських та царських врат 1696 р, ікони „Спас Вседержитель” та „Святий Георгій”, фрагменти пророчого ряду Іконостасу. Вони зачаровують тональним багатством, гармонійністю і яскравістю кольорів, живописною теплотою образів, бездоганно побудованими композиціями.
   Особливу увагу відвідувачів привертає рідкісна за сюжетом ікона „Спокуса Ісуса Христа” початку XVIII ст. Її автор працював поруч з Кондзелевичем у складі монастирських артілей.
   Підписний апостольський ряд 1750 р. відкриває імена обдарованого народного маляра Слави Михальського та його сина Томаша. їх творам та іконам „Свята Катерина”, „Коронування Богородиці”, „Святий Миколай” притаманні яскрава декоративність, елементи світськості, портретність ликів окремих персонажів.
Музей волинської ікони   У музеї експонуються оригінальні зразки декоративної різьби і скульптури Волині XVIII ст. – царські врата „Древо Єсея”, фігурки ангелів та святих.
   Окремий зал музею присвячений Холмській Чудотворній іконі Божої Матері, де проводяться не тільки екскурсії, але й богослужіння. У затишному залі можна залишитись і наодинці зі святинею, – музейні працівники завжди нададуть Вам таку можливість.
   У музеї щороку влаштовуються виставки з музейних фондів та приватних колекцій. Інтерес у відвідувачів викликають виставки пам’яток російського іконопису XVIII – XIX ст. та церковного начиння, вилучених на волинських митницях.
   Музей волинської ікони відомий в Україні і за її межами не лише своєю цікавою експозицією, але й науковою, дослідницькою, організаторською роботою. Щорічно на базі музею проводяться наукові конференції з волинського іконопису.

Адреса: 43005, Волинська обл., м. Луцьк, вул. Ярощука, 5.
Тел/факс: (0332) 24-34-12
Е-mail: mvolik@rambler.ru
Офіційний сайт: volyn-ikona.at.ua
Музей працює з 10.00 до 18.00 год.
Вихідні дні - середа, субота
У неділю музей приймає відвідувачів з 10 до 16 години.
Вхідна плата: для учнів та студентів - 5,00 грн.; для дорослих - 10,00 грн.
Екскурсійне обслуговування: (група до 30 чол., 45 хв.) для учнів та студентів - 30,00 грн., для дорослих - 60,00 грн.; (група до 10 чол., 45 хв.) для учнів та студентів - 40,00 грн., для дорослих - 75,00 грн.
Музей відвідують безкоштовно: особи з інвалідністю; діти-сироти; діти учасників АТО; діти дошкільного віку; учасники і ветерани Другої світової війни та прирівняні до них громадяни; учасники ліквідації Чорнобильської аварії; співробітники музеїв. 
Завідувач: Єлісєєва Тетяна Миколаївна, заслужений працівник культури України.
Категорія: Підрозділи ВКМ | Додав: creative0design (24.04.2012) | ОПИС ЗНАКІВ |
Переглядів: 1848 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Зробити безкоштовний сайт з uCoz
Зробити безкоштовний сайт з uCoz