«  Січень 2013  »
Головна » 2013 » Січень » 17 » Різдвяні зустрічі у Музеї волинської ікони (відео).

Різдвяні зустрічі у Музеї волинської ікони (відео).

17 січня 2013 року у Музеї волинської ікони вже вп’яте відбулися Різдвяні зустрічі. Цього разу з колядками і щедрівками виступив кліросний хор „Богоспів” Свято-Троїцького кафедрального собору. Керівник – протоієрей Юрій Хлопецький. Хор був створений у 2000 році. У складі хору – переважно випускники регентського відділення Волинської православної богословської академії, а також працівники і випускники культурно- освітніх закладів міста Луцька, викладачі шкіл, музичних шкіл. Хор несе щоденне служіння у кафедральному соборі Святої Трійці. У репертуарі хору – піснеспіви річного кола богослужінь, древні монастирські наспіви, авторські твори відомих українських композиторів церковної музики, понад п’ятдесят колядок та щедрівок. Учасники хору займаються збором церковних піснеспівів річного кола богослужінь. Результати праці було вміщено у хрестоматії церковних піснеспівів (упорядник Людмила Іщук). У березні 2011 року був здійснений відеозапис піснеспівів Великого посту, який транслювався по телебаченню. У грудні минулого року вийшов у світ відеодиск „Нова радість стала!” з колядками і щедрівками у виконанні хору, а також хору соборного духовенства на чолі з митрополитом Михаїлом і хору вихованців Волинської православної богословської академії.
Виставка різдвяної атрибутики з фондів Волинського краєзнавчого музею: вертепна шопка і зірка, маски ряджених, композиції „Ангел”, виконані у техніці плетіння з соломки та лози, композиція з ляльками-мотанками „Українське Різдво”, а також „Дідухи” – традиційні різдвяні атрибути, стала своєрідною декорацією для святкового різдвяного дійства, яке подарували гостям учасники хору. Вітальним словом відкрила свято завідувач Музею волинської ікони Тетяна Єлісєєва, а благословив його проведення єпископ Володимир-Волинський Матфей. Професійне виконання хористами колядок і щедрівок, щирі віншування з Різдвом Христовим і Новим роком підкорили слухачів. У залах музею панувала піднесена урочиста святкова атмосфера.

Джерело: сайт Музею волинської ікони
Переглядів: 786 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0