Головна | Статті | Конференції | Анонси | Галерея | Контакти

Волинь туристична

Волинь туристична

,

Агросадиби Волині

,

Туристичні райони

, Волинь, Луцьк, туризм, екскурсії
 



Меню сайту
Пошук
Наші партнери
Музейний простір України
Музейний простір Волині
Історична Волинь
Львівський історичний музей
Рівненський обласний краєзнавчий музей
Житомирський обласний краєзнавчий музей
Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному
Державний архів Волинської області
Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців України
Національна спілка краєзнавців України
ДП „Волинські старожитності” ДП „НДЦ” „Охоронна археологічна служба України” Інституту археології НАН України
Волинська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки
Галерея мистецтв „Арт-кафедра”
Сайти музеїв
Волинської області
Форма входу
Календар
«  Червень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Головна » 2012 » Червень » 26 » Завідувач Колодяжненського музею Лесі Українки Віра Комзюк взяла участь у літературному вечорі „Колодяжне у житті Олени Пчілки”.
22:04

Завідувач Колодяжненського музею Лесі Українки Віра Комзюк взяла участь у літературному вечорі „Колодяжне у житті Олени Пчілки”.

Закрити баннер
З нагоди 163 річниці від дня народження відомої української письменниці, публіцистки та громадської діячки Олени Пчілки 26 червня 2012 року у Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки відбувся літературний вечір „Колодяжне у житті Олени Пчілки”. У ньому взяли участь члени Національної спілки письменників України Йосип Струцюк, Іван Чернецький, Андрій Бондарчук. Про значення Колодяжного в житті Олени Пчілки та її родини розповіла Віра Комзюк – завідувач Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки (ВІДЕО).
За життя Олена Пчілка зробила чималий внесок в українську культуру. Свій творчий шлях вона розпочала з перекладів поетичних творів Пушкіна і Лермонтова. Найважче було видавати дитячі книжки, адже це велика відповідальність – вважала письменниця. Коли родина Косачів переїхала до Колодяжного, там було лише 40 хатин. Кожній сільській дівчині, яка виходила заміж, Олена Пчілка робила подарунок, а якщо в  сім’ї народжувалась дитина — приносила їжу.
У садибі Косачів завжди було багато квітів,  для саду Олена Пчілка виписувала найкращі сорти дерев з-за кордону. А ще жінка знала 5 мов, навчала цього і своїх дітей.
Перший в Україні пам’ятник Олені Пчілці торік відкрили біля обласної наукової бібліотеки, що носить її ім’я.  Автор погруддя — скульптор, заслужений художник України Микола Обезюк. Він є і автором памятників Лесі Українці в Луцьку та Новограді-Волинському.
Переглядів: 870 | Додав: administrator | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Зробити безкоштовний сайт з uCoz
Зробити безкоштовний сайт з uCoz