ДНІ НАУКИ У ВОЛИНСЬКОМУ КРАЄЗНАВЧОМУ МУЗЕЇ
11–13 травня 2018 року
11-го травня
Локації: Волинський краєзнавчий музей (вул. Шопена, 20), Музей волинської ікони (вул. Ярощука, 5)
Круглий стіл та лекції за участі Музею волинської ікони, Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки, Департаменту інфраструктури та туризму Волинської ОДА, ТА «Нові мандри».
10:00 Лекція Оксани Важатко, Тараса Верби, Світлани Чибирак «За лаштунками музею» (вул. Шопена, 20).
Музеї асоціюються у відвідувача тільки з експозицією та виставковими залами, що є лише частиною багатогранної, кропіткої та часто рутинної праці. Лектори пропонують зазирнути за лаштунки музейної діяльності, дізнатись про ті види роботи музеїв, які зазвичай приховані від відвідувача.
11:00 Майстер-клас (демонстрація) Лесі Косаковської і кафедри культурології та хореографічного мистецтва Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки «Нематеріальна культурна спадщина (вул. Шопена, 20).
Реконструкція традиційних українських танців зафіксованих під час експедиції Волинським Поліссям.
12:00 Круглий стіл «Музеї та культурний туризм у Волинській області» (вул. Ярощука, 5).
13:00 Лекція Сергія Лиса «Волиняни у боротьбі за дотримання прав людини: від Української революції до Євромайдану» (вул. Шопена, 20).
14:00 Лекція Івана Шворака «Волинські іконостаси» (вул. Шопена, 20)
Волинська школа сницарства здавна славилась своїми майстрами, котрі залишили у спадок нащадкам неперевершені твори сакрального мистецтва. Лекція про основні напрямки розвитку волинської сницарської школи.
12-го травня
Локації: Волинський краєзнавчий музей (вул. Шопена, 20), Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки (вул. На Таборищі, 5).
12:00 Карпюк Василь «Волиняни у боротьбі за незалежність України» (вул. На Таборищі, 5).
Безкоштовна екскурсія по одному з найбільших музеїв військової техніки в Україні з відвідуванням оновленої експозиції.
13-го травня
Локація: Музей історії Луцького братства (вул. Йова Кондзелевича, 5)
12.00 – 13.00 – 14.00 Олена Бірюліна «Рукописне Луцьке (Красносельське) Євангеліє XIV ст.: діалектологія говірки, вкладні записи, культурний підтекст».
Рукописна книга з Луцька часів князя Любарта таїть чимало цікавих інформацій. Місцева північноукраїнська говірка переписувача, казкові звірі і птахи в орнаменті, забуті слов’янські назви місяців і перше у східнослов’янському світі нотування свята перемоги Богородиці у Константинополі. Під час екскурсії йтиметься також про «Великий Лучеськ», «греблю Любарта», загадковий Красненський монастир та ікону «Чернчицьке розп’яття» Йова Кондзелевича.
Безкоштовні екскурси міні-виставкою про культурне значення видатної луцької пам’ятки.
Локація: Волинський краєзнавчий музей (вул. Шопена, 20)
15:00 Тарас Верба «Подорож у давнину».
Безкоштовна екскурсія найбільшим та самим старим музеєм області.
|