У день Воздвиження Чесного Хреста 27 вересня 2017 року Волинський краєзнавчий музей, Волинська Православна Богословська Академія (ВПБА) та громадська організація «Луцьке Хрестовоздвиженське братство (відроджене)» разом з представниками владних структур Волині та Луцька розпочали урочистості з нагоди 400-річного ювілею Луцького Хрестовоздвиженського братства.
Святкування величного ювілею почалося зі святкової Літургії у братському храмі Воздвиження хреста Господнього, яку очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл. У Божественній Літургії взяли участь: ректор ВПБА прот. Володимир Вакін, канцлер Волинської єпархії прот. Миколай Цап, представники професорсько-викладацького складу та студенти духовної школи.
![](https://lh3.googleusercontent.com/FwEe0PWf-gzsAOC7bc-VVhprUgPmGPCYF9tPrg0Gb2d4p-zOkbv1iHUJT5tp9-zYdu94kzuiC_dy6fp_pxFikLZqlIMq4e-0wRWu2QDglEo9sXr1KJc6l0uY-tKOYJo4h9Uutg05BXk1zy8qrCq4uKUxnPCd4xkeGpxz_G95paV5am5BoY_IGcZXNz8iR6KPXvvXo1vYo1DU3OsSkBoxMqh4DlnM75fRR_8E1NVxU4mUqOQsFqVQe8uAr1TtpHgp369K8nEXwe-zTHr1hMOlHCfIPUGClKLKvy8mCQ7Q8ChtCQHzynkis4TOWheSHSN67R91Z620DIp_mKmc8B0kn_WrpxF0EPxbMTUMbTrGIPiMlx82d0DgKP6ieW03xuEpFwlUCzUK-NrDkEe4USFXZrXWBga-3skDg_leHG_xN8hJKsWiFFF0Vjb7zyxVjxCDmZYJeif11nSMyUiehIwBqOeCemyhDml_vHJLQY-aGJ6IOp11yTsdsxZ6TXhAhfHLetQcMHRgjtGLeguM4vK5RwYkmV0J2A7dg9E-BQPkNJ5SXCSzx-Ej9ZI2kogL9DsQ0nHCbFHo5djTCw5VZgaGz8eT-7lo_SpKSpI=w800-h530-no)
Після Божественної Літургії та заупокійної літії над останками мученика Данила Братковського й інших членів Луцького братства в братському крипторії духовенство, студенти ВПБА, сучасні братчики та наукова інтелігенція міста пройшли хресною ходою від Хресто-Воздвиженської церкви до Свято-Троїцького кафедрального собору.
![](https://lh3.googleusercontent.com/D4S3BTBsRHTto5_1jcusRMbbNd9xt71IbFK2PiIdK6HVgT8Rd9atyFHeek6fhOxV9_DAChLjR-QHnNU2sdTorThiC4TO-yYJjwHJ0it27cmliDSyDTz_pH02KD-lMkgzVHE3v4VxMMIzeStNrm3tE9fTchrQ0uDkkDQolmluSyj_1l4NJ4O4hChKn_IsQj2nrf6dGAOtdV4zdqeekFd6kY1JyqQbEaaWpA2qQuHEuqc-_V4lfmZPntuz7EF-H9CGFh0gUcXiN0kg83WO75rYpl6G5tAkcHXsNorroJiAzD3nEX81Lv5Db_3CvgKsWlTmKlUQl_2nTzZQM0A1s30j7diSLkBtWitI4y65x-5FlCqhRFCm61Fkf0ya8ER0MIjVUDgWE9tot5al0M5K3OTp1iLzYGH2fqGU-tP2FVEwgEf4dqM7ilt_HGGVlvVEXY_dB_kr9H1q9411bkRdA2qTMCo61vDv-ITnx_81QwgRC5PrgkxF0972suIKfcVxBtHmDHFr0u_TurH4fZcAUwvJwLbR1tXh6AB5JnMVhAtPxRHG2Vw6SFKETSIooocRSuktAJhD8dEquRsvy4KwsoP4DyWBRabCKkQIddg=w800-h530-no)
Після цього в актовому залі ВПБА був проведений урочистий захід з нагоди 400-ліття Хрестовоздвиженського братства. Ювілейну Урочисту Академію благословив і особисто опікав владика Михаїл, а проводив захід директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк.
![](https://lh3.googleusercontent.com/2qfVltxN0ff2gjkQiQZ6zqszUtWjK2HZ_sl9AhhPlPOXyrlomxW1-tn8SbnR-HlMxwoZxlaeCX91dJvruImMlsKofMMA7MzFX1zGqAIszBgelw3X1sjZlkTcffascqSEYs8memjk2BpUXaZkn988LtrQukcKkWCW1NzBB6LXRuQelM40BVeIqFz0pJJUpYYyIRjvZBIiXMykf8h0GV2UudGWEwXYKvw0h2KIApTcwjH8Expe4L25Bjq2S3GTYxwUVoJSULdGUPDplisAOxPw7myUdXtCtolEhrMT4CZUtXjgHKVa6boV2_UtmOSSlogy81Zy_ybQdkWqNf4VN1bZUGH9miG07Q0UeTRuV3ZJ5QBmFlKkuo2HkkZ8oGIXeh436l9_qdXKGzdZ7kF_fK0deht6s3wbf3hATcrIEkhx5IMJcFun7RWQztECNnZhuC4c3FkUcNvGoxieV7KTTIB2t68HQ-jgIgkujnUSS2BwrXik952QtxVtpkQxSlHbcxMlDiEIu-DwIbZttpVfLeYNA4mcr-d-c2CkUzL0mIM2Cp_rGrLmO4LIhwd9IhoJL96gwcyBQVgIM-ER5BslHsZNDDvUl47ywbKWCsc=w800-h530-no)
![](https://lh3.googleusercontent.com/GW6G4k3K0zmz5t0wmElh98R-XSXYz07Q3pch0YJtRV4-nGQf5Eg64pGRKYWIO9AaUTVocEWuGTMNPw0sGFel4A_1vuWM-9SlbLsa6kfYzF4q7ufps1x36lt8dx8KbYhb41nv4Ye4Q6F_1AGyhy8Cgv0gVtZuIAwYZJFSz_aweF7DOPgQOT5OvxS0f2N547cmyBQ5x2x8gRLP72eX59JkszOUHCVn7ORRqy9jrxwqDsZia32C15BkWV9_cZQuyNdLF-zdbj9yZPG8d3B50Kf-q1sL_zE5-74pNz67FDZas7JAtRqki-1zzG9BPmc7xDNh4H08v0uNbb-p9srCb6OnRm3K8uCby2Se8yPBq_Eckt1gNmUj_Mc32QBjDJdAgdKXXyaOtr4Qf21KZqH5nB7tNuR78cEI3oip9YdTRKcQyqjdbxzi8gzNMM2xoXaHaRn4TYY4DRJh0YXUaGYlm4Ox-iWV8CDJuYsJo4w7kpxEuF3VQH4rCX5d6G2NLYqF69rkjepECKKbyw68FxyBDFoDN5nuE587belO9Sl-lI1IrssjIhG33I2Y04z9VgIJsU1H5C75cGTvuBBuv_clYqaplkw8JZq3ruJIxdw=w800-h530-no)
![](https://lh3.googleusercontent.com/P0MvFiQ6eioXykuyFjD33qC0Q-obMu4VABR-deN21cYN-j-a-Gc3l5sfLugT--YeEiU3QmBFhBzVUrY3OAY11nt8uNOOamHTUHvHm3Arm35TnlIytTtztH4wzHaYPXLqp4bgkl-JdQmoU01aPZxP4i6jk8WBXro0K2QfjSmcW6nGmfDDcFYeO4CqsGQfkZvcdoCmP3fYfMd61t9-yDoMMYWOmCoTCGfaf8ISuc_dAjkek1avLadOrqBlboI3ZKO1DObp28Fn6_jUk_TgJEYUN_88dr72EF-b4wcaaWwyZQpDhpftfAwAIa5GScVUmoDo0t97jWNFiDk6fTh2RJnOEXWj0ds3jIQK6DfgeNAICx2oh8xoXlktyTVROVD3SRiPfClDvij-C0l_pNkNzK6gbO-AXE_I_S2-TIpZEHSuGNl40jg66ph2ySuAqHenztzOVFiZox7Dh-lcFy2DbVzDXBDVgUML-oGDb8uKp6ubUzsbO5OSeie5wdmGRrrIyCq5LydtcQK1Si6zoEURvggArF7Zd81koOiMycvU2IJwY2kepayH5fHNegOqHGz09z_GuyoveMiUUoJ-5-Dmg3pd4ye22aQPjwIEGHo=w800-h530-no)
На особливій ролі в історії України Луцького братства – церковно-громадської організації Волині і міста Луцька наголошували промовці від обласної і міської влади, наукових закладів міста, підкреслювали цей аспект представники духовенства, народні депутати.
Під час урочистого заходу справжніми іменинниками почувались сучасні братчики – члени Луцького Хрестовоздвиженського братства (відродженого) (голова Андрій Бондарчук). За особисті заслуги в житті Церкви та звитяжний громадський труд багато братчиків, серед яких і науковці обласного музею, отримали світські і церковні нагороди.
![](https://lh3.googleusercontent.com/XlLMnUzmTqniJ7J7ZUKvHKwOBDX5atq4C8YOwPyobeHdDVzJ7WMdx_PGbIIHd-qS-2gRnDjUNIwSioNGsL1Jm6e5IXnL3pr3-reoy20soZUTXTHZ8EhKKXs1CAkBKpPkbq54TkwVZh8csKgECNtX-1ph_P9EIy6sMXyWCJLNVq2j0usa2IpOnf8xm7xtj3LX6QQ1zaimphJ0DckWmGj0TGKs23POn4dDPV8fg6U78aneanakcQ3Yiraf7eUIY-es2qw61rk_srQpepe8ZqD5mAH_ed8f4uIGcbxxKJmsq7y90fi-E8UvJIB5PW1DB71gi7BuOH4q-lYPOVH98_p4sZbVQpbiUkr3te6o4-7qBoS4VKzDDB02qWGwghtaWSfcmAe0hF3lGnvJ5z_HWIbhXHn3mdpEelFp3j3K0pMl6YitZYTVJj4cRmaDYplGiuz64A3qXekxBbs7cDQ4QOnaAHmq2MTLiOs0ljTGRD5dvH4EctLYXB_sH0lbSXo0Q1GiGhOdytu9SDfNxyY59kIY7UnvLn-x6IlQ0tzp0vpiVeEt1DLBqH4ZWF6k-TcWfcZblIpZ9Lqvv64dkzF3U0sarB8ozZXd4s_I7uI=w800-h530-no)
![](https://lh3.googleusercontent.com/eaDetDhUi5IFxg1RrLPY_GPju9yR1v8NiQi8f4L5hgZf-AN2gOBZoNDd1Nier1Ltb0gDg0WkssrdHFrrhjLMNiOyIQu16cy_3bFAPwb3mPWZ5U_cZy3xvw3_n3GKgH0jrocXsxRo5SkBFESR7K9bsNLrGglOfdp8WcE_7NNXa86t65zw37tLh2r_JE4aClaj032J3Vi1fduGAyASwhQZn-pKbskVK1ukoGTBvivURWNJgAlmmCxZmpj_vFv41mcaDxTaxnXaHRLzKNxTsmwR6zsTaxzHUAvB9PVyrWW1n8UK2oJFB2b7dLGxPNfg4PLG871JiLG-KYfRi2hY-q_k4DRo7awArt6oN8FxBK6tOT_62ni2rkIFHMBMWG27CJK7sSuIBThpr6nRghpr_1gVtLyEP1xvwV3zdNuYxWgVikVr2mkmQ0-VEaWa7MV5WT-tdWeAh09DDsdto2YfjCWXHSIrBDmkm72Zbbv_-eNUSIFGYDHMeFENZ4Y7pSWx53mCjkVLtDeA2MACLVi8jsBaPp59pWB1WDIHFtCAaRO-yvgbCp7VFZ4FFusuaRndodtOiKUcuxlAPE5jSRZRK5lkgtnTkMtG0Qpi-0g=w800-h530-no)
![](https://lh3.googleusercontent.com/b4eKaCVclkg-g1Hm9DEOlJ-8_T9B2SySrulkKDxcDHL9QHh0xdFkHMbcGzDaBcqWxfRz4XjzCAY75sVTk6FnfGkfwFafvNCRyPsiJBgnSmv7tq0AW4RMe1yNLOjw4i7PJs97eAgF-tIIHWh87-vamA6X03b_3uvXYIEvvfqxX-lF35dR4HAzZMidEySB24oW00CjYZaDoyjxgI-w0ZQ3oidk-GeWSLwewfOSpsOAyhK3mGgusYaTXNLPOyfkPCkhwIMxvd2a9kSQyd8vORhbSkDH--1uMZITar7KRrMzKBSTT7mLlssf3rNydAYZHK7jxukPCeAeIRZ3ZmoNRwBPrAuWKAQRBQgyV7WzQs7bzyUtrb7fi2KO4UEg3Ctl_zieJHjzsqUH2pA0V0MVWXH4GO8IFZYbaJuzhHlf60_kJBxB7G3xFzEbOuSqd8YriZTa-dganZk1X2rsEc2TGvP5VzmH8URo32BOs_oTwIJoKtNOqR3OuxjeQVWvRZ3_DBi2uh6ZmPOf8RMCsAQ44Lqb5OWrMwIzaM46kprxJwsdZHfm2Y_sY_DAIymtM97sa1utcBQhPdGuBmuJq5qmpt7tUUd_4L6n-9DsT_4=w800-h530-no)
![](https://lh3.googleusercontent.com/B2M-aJd_AmRdcrwFJ5-LerlOXHIVL7T9SsxVuDZqr6MlhRjglvzPeJLCHj38WIMbx7c2vLMbzieJHn7J0ALaQxwVzNzpfCjYFClm33XhEy3X-T_URcPG2R6s4JcnrVygzbqUa4ggGJd2_eaJYp1Xn0FYBEOuTHcC04nMYH4uepjhnU_2EwP9d1rzB1p45frIc_lKdSaZEaDMnWNacHPSh1fSqVjaBFygZqxNJvNKhqGd-u1-JVHlmap9DJFTXzLsaDMZXCHt6V06kVfp2mVmG-zAmom_E77rdYlQaGspN0PanV5BE3q3XdrSogx0sxwVPIYkngDvY5HSzPeGbiQlwGevZ6MDbU7J7v5PrC0D-gql2iT2yizzIeuz7po4j-hjnLgCSiftUJ9H-3-usfVVTpahLui-WxDTth2KngbJKJbuwFHsnT32F8QszkecbrxtfR1s-CvLUj1VVrGpNPhhNdIsi15BttxH-lcotyosnpPL735rwMvHUAa5KpU9uw6PqoJcXNwc5Fs4s6GgE0jpulR_ZH1m1BTwhlpj-ssRyFnX6pZJ5MxDfjA48uAyUm09pRpAPh1sSZaQf6srNBeN6s1zgzncwe9APag=w800-h530-no)
![](https://lh3.googleusercontent.com/BOs2sHkVdJzKBXLC8IWzN4jLtXJurq0nwHbf6vRmfRC3pDxYFzfkUs8cjzs-6bpriYZUaeHRVbaIzI8LtQqpzm9GVCUiAfLCZwLkIt_346JAvSjJjWjclMDWEx-_VSBebUxeC1cHojghfmJvaLAN7ppmdKyRayilne0NmGTWKgq8tLTluThTMhP7KEpBaa33al7Umm-pFd8aa-wTdeF2E_FsLPjY92gOfc_IV1-_aiktqEQwIVp13tKtkJWswmJ-7AGEOz42_pcuIvw2VyWVuLglpOlT1nZgLy6SBBT37IiSAw6EreEhVX_UXNwkjvbqy_LJuCqn_ACFOK3wboddmTwnb-p9DheS7b5cKpjq92HU3QuRrCWlx1SEil00iNiA4yJt_Nq9kRfz8WL5Kp6UKBOM9PWsOzeA5ot5XaT-bF9KTBvm2gNkFuC3sOODQuyyzlLXzBsGHkGwa7uayzqfjp53MJJa6RqzB-yyjmnY3_zGYl0K6yp56nZSXHTufTt5qiisfwZTkdeQSZU40MvIraZRl0AYiv7lIu6_fjWGEWGXcU_2oP0B3x_JQuwGMyV2w-dlETW2PEVxe-wwCV1se0MJMoLfsZ8Z1hI=w800-h530-no)
![](https://lh3.googleusercontent.com/PQwRFOUxJMWP67okeTaOxRVC0iKnHR0BXoIAljlOvkRla72G75wt2rjiRbwTgauvZIrd61SCuOPg8g-axRS7jz7fye_3DBj4yFidW3BNwBQf33nLs9lAQMqAA6RbWdFM-qmswSuq1hQDrCQ4MheUvGHwBHh_ljcQI5HpKAzb94ZRFoE3gSdzZOl-avgubyXQ3lN7EllAlrZyCQbxH_KcCNzGV0UKJUeRx_MOYrZsR1N7qPdUa51GDs6v5zAfNMdlIsmwAshZZBNW7FQVKhNbjlJMymMwY_JD6CwVXmKtyV14H6uxP1GOadioCZgEFd-7HJiGw0HgyfBuevcNMBz68hChBXpZAh-1CeIyQ9a5vGwP4hHFwXFAwuW42T-KQhkPzzA03neOURwPCvtvI_OyE-8kn4eD7XauNu5PPMX2QLxopcZU2sUpBhnw9gCaFwAF3ThbruMqdqYabmpqLxMzhJjmBi0ai3pQVGSBu-YoIMI8zptI1z29LnJy5eR1E9ujhjFz0vV_oTlIb6aVlpd_jgJOoY5Xs3xSqpZ_qC9CueeBaizOtj0yAODLvovpnBuHMjYI3kIo9nuB5i64GftehVi6a68M3az_iC0=w800-h530-no)
![](https://lh3.googleusercontent.com/4-zp2eGPouq7FhD6Kwmht8ahPA-GscswhM30ZuhWQZ9FZfh4IxV6CNKA8CpQMNIiCXEVuzx6cTRNsMSh1Z-xfYMZx1VE7Jp1rZXN6iEEeVoFAIQA2IeiHu4zMt7Y_CGrbydm67bme36nN03lSQk5CyXxIPM9Xl6mMKTuGxQgVcHfijcaQWWYYvHaurCAhbJUbsOyzrDyLj1sX9aj607QSIAten4IJWVEqO76tzWt-uCDfuZo9C-0Bi2bGMvZzR0XrrHqeiNvyopQzQ8vMpH3OCTZ-KeJV0i8rsy0EVIoXbRLpIEPDveJ7swGgLWEA2O3LQREIJikt7SF0cZvCr2k2wUgUvwsIhds57VB9vwlHDR8RFyjT2Rfavdz7ZdWZXzR-MNm9JxwUr88N234shonPWtasl1JCWPIOgzuc2ySo8tlywZlHEzDlrKtqBHujhvPBr1p0QHXlarTuJ6-Yn5j5NLzPoJhBMSt9khtRYn586VYvDqItwHhqVdW3ImLThtpCePVFNDsuY2AYu_bSrabTzVfOHZFEqzqcP7-EdoKoH8N1Eg3pzTTEYEuR04cLa06MsKM64D5frhVo9lhaWirhM8mgdmY983x7E8=w800-h530-no)
![](https://lh3.googleusercontent.com/Aow87mwnFLSUxgwS33V98o63ytBQrg2HN_FN7UcyK8TnWKgMBzZ6zo3VJ-7WWItq8_JoyPkbeCA4cqRgw8647I2bWGYk4s7cOGEDh8CTFAF0TVbVaYgAHTX5R-aXfX-6ODt2LN88DmS058Ip7dZ6FubSW9lomSUzrYquAO_F8vwPX7AmPFzYvBCseuKhpC1_PyUFBWbusU5xOC-8NTqg9bbf8VgggtO-eim3nQl2CRQz3I6unVYrpWvUND0uIpxQ-V5aiG1G6xxu4VjzfrcWj9weMyYP2SjO0xKz_lbPZShUpiw1uf5k8t15tzcYNufx3CUqACtpDDZSz6lEBZtDK4hu2uc735VlalsP7mqRyFvbdshh4K9oRZfD-q3FO6-YizM3v8qqBvDZDY-MysyBdNGBNAyf_2xe7NY7ivBJ8CH-Uj2Q4pj1hMcphp5RxwcmGDu9g5hYdEpkf1aU3m5eTi2Z2bwsgFLtB8d7dpOBPKZhq5Pj87WP94jh6WKwX1jhs_pdJBPdJYEWEUoEjbw5vIclpZjk4zdymgCuivat-GrFQcKaYOUGZQVbumsBir38KIIjDRrqUpr_kBFS6sFK5-U1J9IS4zn9KO8=w530-h800-no)
![](https://lh3.googleusercontent.com/VCWuW6KBjl17ThYnLNR3LW2wrQP7h4BZtews2ib2qLMAzh1gojBX7VifKdx78at_xnKLLFj7f-Xo4RaB_1FSbC1YBVHVErv_q7eKf9tOlw7D9ck1ovs2TokNhgamT8Q4-JFOcFPczfkJz5IL4wApj46ZRhxLGgCT62nvnxk41ryDqZvs87_nN6NXFjDWzGh564xo5OBWgVrZRLk4lFQe_3tBehW5WdY2XmdVEHr4W58y8w3aXETPLNFY-uS1qNXCxr9jeJ_x_G1N0GzZXRhHrv8-TsH3WjF45MbTYd1eK0HdS0wDkZbkJH2_5Qy0kpAdgCOvGD9yfkbhquif2TIIuAI0q6V4Qy_TkaHoH0rw1jsX1Rmiw2d_funDV1Zn-Kksq0vS5rG-WdykuDU8tHWCkbPvL8wdfnyKwopw8J5YfxUUkRa1CfHC6rYlGN84oCzrIYyjgEm-_5Fk_i3oQFo0fDO18vMhElSO6WFs0qZh7EXEsCDCQa9lSh7gaYtCJdlMz5MZcu20A6DZDSlBND5cwlchAMuNKVa_CHYXA3oXcOr-BRDsecDAkZut-_dzDk1LaoEk1BHMROFi21HwEzRa7nKOEr3PfXU3jOc=w800-h530-no)
![](https://lh3.googleusercontent.com/tzv8BlxMc7n3JqU6FSoo0db0ouFPOzD9E_TmS9wG176-VCxa8YTlnFmit4UpCuWC0HAjFPL798zQ1vuOpCHZlh0qsWycl-qzJIcm7N2o6jbf7neXY59sk3KhQG9POe4km7fWSnAUCn2F1Nx4xR18672ZWqhYdJzkWLgAfQ8aPwuh8ryShBoDUZcFd2w-v_-w4-TxMcB2moDNZCZUTsu7iILsGymKwCZhzZH4eiYT7uJfPKIM7wJlg4m6iAPr5x-Mzuzs8TjQp6yiyslrfm41WYZAUvay2Q7_8fuV64rSiWI53DPBYY-Q-34T-fQUgsJikrM14Aedic9QJWp1PmXq2CYdMogA2hpgBZ8vE6ToNFMaXM8pNk4Y2u3IzGHi5d8yCh0pZ94xwkjY7FBJAeENes5Jm5yZQXunys9vUQTjBWbffy5L2bdqoRU9KM3yPv4RqzsOBvqzmL7SlFkm6lroAis8fDR4LY-u6slBxj9xgyoZLPh66hnd_oNo1NaFM7vzzB281EdGQQHUuUu_bcr3hFxZLi-o8AHzbMJKl59NvsmKpGDgJWNin5TWqpUNv1jPQqPwBw4SMEHF1ZNlr9Iw_z1mXVCRmxWDfTY=w800-h530-no)
Світлини Леоніда Максимова
|