Головна | Статті | Конференції | Анонси | Галерея | Контакти

Волинь туристична

Волинь туристична

,

Агросадиби Волині

,

Туристичні райони

, Волинь, Луцьк, туризм, екскурсії
 



Меню сайту
Пошук
Наші партнери
Музейний простір України
Музейний простір Волині
Історична Волинь
Львівський історичний музей
Рівненський обласний краєзнавчий музей
Житомирський обласний краєзнавчий музей
Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному
Державний архів Волинської області
Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців України
Національна спілка краєзнавців України
ДП „Волинські старожитності” ДП „НДЦ” „Охоронна археологічна служба України” Інституту археології НАН України
Волинська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки
Галерея мистецтв „Арт-кафедра”
Сайти музеїв
Волинської області
Форма входу
Календар
«  Травень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Головна » 2014 » Травень » 7 » Виставка „Царице Миру! Молись за нас...” у Музеї волинської ікони (ФОТО, ВІДЕО).
18:02

Виставка „Царице Миру! Молись за нас...” у Музеї волинської ікони (ФОТО, ВІДЕО).

Закрити баннер

   7 травня 2014 року у Музеї волинської ікони відкрилася виставка „Царице Миру, молись за нас…”. На виставці представлені більше 50 ікон Богородиці XVII-ХХІ ст. з колекцій Музею волинської ікони, Митрополита Волинського і Луцького УПЦ Ніфонта і Митрополита Луцького і Волинського УПЦ КП Михаїла.

   Відкриття відбулося в урочистій невимушеній обстановці. Виставку відкрив директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк, який представив почесних гостей і учасників заходу. З словами вітання виступили перший заступник голови Волинської держадміністрації Сергій Кудрявцев та заступник голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик. Про особливе пошанування Богородиці у православній традиції та її чудотворних ікон на Волині сказав у своєму слові Митрополит Луцький і Волинський УПЦ КП Михаїл. Єпископ Володимир-Волинський УПЦ КП Матфей передав до музею поховальні хоругви, які знаходились у зруйнованому за радянських часів храмі на Вишкові, та побажав колективу музею нових цікавих експозицій. Завідувач Музею волинської ікони Тетяна Єлісєєва представила виставку, наголосивши на актуальності теми, адже Богоматір завжди і сьогодні з нами, Вона веде нас шляхом Спасіння, духовного зцілення, миру, любові і добра.

   Експоновані на виставці волинські ікони XVII- XVIIІ ст. належать до типу Одигітрії (грец. – провідниця до спасіння), що представляє поясне зображення Богородиці з благословляючим маленьким Ісусом Христом. Серед варіантів цього образу вирізняються Богородиця Державна і Коронування Богородиці.

   Ще один іконографічний тип зображення Богородиці – Елеуса (грец. – милостива). Це найбільш ліричний образ, що передає ідилію Матері і Сина. Його інтерпретація втілена у іконах Почаївської Богородиці. Образи Богородиці та Ісуса Христа на волинських іконах приваблюють особливою миловидністю і теплотою, простотою і щирістю.

   Українські хатні ікони ХІХ ст. різного рівня художньої майстерності є важливою складовою українських народних традицій. Вони демонструють яскраві зразки самобутньої національної культури та допомагають у визначенні національної ідентичності.

   Давні образи Богородиці стали джерелом натхнення для багатьох сучасних митців – іконописців, вишивальників, різьбярів. Переосмислення цієї теми можемо бачити на представлених на виставці іконах ХХ-ХХІ ст., що виконані у техніках темперного іконопису на дошці, олійного малярства, шовкографії по дереву і пластику, інтарсії, шиття бісером і люрексом, аплікації соломкою. Сучасні майстри опираються на давні традиції, використовуючи дошку під основу, гравіюючи тло ікон стилізованими рослинними орнаментами, накладаючи сусальне золото, прикрашаючи емалями, карбованими і штампованими металевими окладами. Втім, кожен з авторів по-своєму переосмислює та інтерпретує образ Богородиці.

   Експонати виставки яскраво демонструють істинність християнської віри і потужний творчий потенціал давніх та сучасних українських майстрів, відкриваючи світу українську цивілізацію і українську ментальність.

Джерело: Музей волинської ікони

Переглядів: 571 | Додав: administrator | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Зробити безкоштовний сайт з uCoz
Зробити безкоштовний сайт з uCoz