Напередодні Міжнародного дня музеїв Музей волинської ікони презентував відреставровані пам'ятки сакрального мистецтва Волині. На виставці представлені твори, відреставровані у Львівській філії Національного науково-дослідного реставраційного центру України.
Глибоким символічним звучанням спокутної жертви Ісуса Христа відзначений сюжет ікони "Христос Боремельський" XVIII ст., що базується на місцевих переказах. Феретрон "Святий Миколай/ Богородиця Одигітрія" виконаний у традиціях XVIII ст. народними волинськими майстрами. Скульптура "Євангеліст" є зразком костельної дерев'яної різьби XVIII ст., одна з небагатьох пам'яток, збережених на Волині.
Доробок реставраційної майстерні Волинського краєзнавчого музею демонструють твори, відреставровані художником-реставратором Ларисою Обухович. Це – дверцята цеборіуму (лат. – дарохранительниця) із зображенням "Розп'яття", ікона "Христос Вседержитель" XVIII ст., передана з Волинської митниці у 1995 році, ікона "Зустріч Марії і Єлизавети" ХІХ ст., яка була подарована музею у 2009 році.
Директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк привітав колектив Музею волинської ікони з прийдешнім святом та подякував за активну роботу по збереженню і популяризації пам'яток сакрального мистецтва Волинського краю.
Завідувач музею Тетяна Єлісєєва розповіла про багаторічну співпрацю музею і Львівської філії ННДРЦ України у дослідженні і реставрації творів волинського іконопису, декоративної різьби і скульптури. Художник-реставратор Лариса Обухович цікаво оповіла про особливості і складності реставраційного процесу.
Джерело: Музей волинської ікони
|