«  Лютий 2019  »
Головна » 2019 » Лютий » 11 » Від Афганістану до Іраку

Від Афганістану до Іраку

14 лютого, о 12.00, у Волинському краєзнавчому музеї буде відкрито виставку «Від Афганістану до Іраку: волиняни у військових конфліктах на території інших держав», приурочену до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

На виставці увазі відвідувачів представлено фотодокументальні та речові матеріали, з історії участі волинян у військових конфліктах на теренах іноземних держав у часи СРСР. Головним чином висвітлено трагічні події війни в Афганістані (1979–1989 рр.), через горнило якої пройшло близько 160 тис. українців. Цьогоріч, 15 лютого виповнюється 30 років від часу виведення радянського контингенту з цієї країни. На виставці представлено світлини волинян, які служили в Афганістані, їхні нагороди, зброя, статистичні дані, тогочасна афганська преса, книги.

На окремому стенді розміщено матеріали про українців, які за часів незалежної України брали участь у миротворчих операціях під егідою ООН, НАТО та інших міжнародних організацій. Найчисельнішими була присутність українських миротворців у Боснії і Герцоговині (1992–1999 рр.) та Іраку (2005–2011 рр.).

Світлини деяких з миротворців, родом з Волині, їхні державні відзнаки, теж презентовано на виставці. Висвітлена і участь ветеранів війни в Афганістані та колишніх миротворців у війні на сході України – і як волонтерів, і як військовослужбовців ЗС України.

Виставка «Від Афганістану до Іраку: волиняни у військових конфліктах на території інших держав» буде працювати в дні роботи музею впродовж місяця.

Фото Л. Максимова

Переглядів: 370 | Додав: administrator | Рейтинг: 3.0/2