Волинський краєзнавчий музей щиро вітає всіх відвідувачів і гостей з наступаючими новорічними святами. Нехай прекрасні зимові свята принесуть мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому. Зичимо Вам міцного здоров’я, успіхів, родинного щастя, достатку і благополуччя! Бажаємо гарного настрою і любові, нехай у вашому житті панують гармонія і благодать!
До Дня Святого Миколая та Різдвяно-Новорічних свят у Волинському краєзнавчому музеї відкрилась цікава тематична виставка – «В український рідний край поспішає Миколай».
З розвитком фотографії в кінці ХІХ століття набули поширення і поштові картки. Перші поштові листівки з’явилася із приводу свята до дня Святого Чудотворця Миколая, Різдвяних і Новорічних свят. На листівках найчастіше зображувалася дитина Христос у яслах або інші релігійні сюжети, а також види із засніженими хатинками, церквами, баскими трійками й ошатними селянськими дітьми. Традиційно на різдвяних листівках зображувалися сцени Різдва Христового, Віфлеємська зірка, янголи, ялинка або ялинові гілки, гостролист або пальмова гілка, дзвіночки і свічки, ніч, зірки, місяць, сніжинки, зимові пейзажі, і, звичайно ж, головна дійова особа Різдва – Святий Миколай або Санта-Клаус.
Проте в кожній країні були свої улюблені сюжети різдвяних листівок. Наприклад, на німецьких найчастіше можна було зустріти сажотрусів, гномів, свинок, композиції зі свічками, підковами, дзвіночками; на французьких – гарних панночок, пляшки з шампанським, зірки, календарі; на англійських – вільшанку, гілки плюща, омели, вересу; на листівках скандинавських країн – добрих і веселих гномів, маленьких діточок з подарунками, панів та панянок у традиційному одязі.
Зразки листівок періоду початку ХХ ст. і сюжетами (зображеннями), про які ми розповіли, а також сучасні видання філокартії і філателії можна побачити на виставці в актовій залі Волинського краєзнавчого музею.
Ілона Несторук,
старший науковий співробітник відділу фондів
Фото Л. Максимова
|