Напередодні дня Святого Миколая співробітники відділу природи Волинського краєзнавчого музею розпочали проведення екологічних годин «Ой, ялинко зелененька», присвячених Всеукраїнській природоохоронній операції – запобіганню незаконним рубкам новорічних ялинок.
На ці заходи запрошуються учні початкових класів шкіл Луцька. Під час проведення музейного дійства діти знайомляться із казковим зимовим лісом і його мешканцями, подорожують залами музею разом із казковою гостею – Зимою, дізнаються чимало цікавого про зимівлю тварин і про те, як люди допомагають звірям і птахам вижити в голодний і холодний період. Юні відвідувачі з захопленням слухають красиву волинську легенду «Чому ялинка стала символом Різдва».
Біля найкрасивішої діорами відділу природи «Полісся» діти зустрічаються з красунею-ялинкою. Працівники музею розповідають як це вічнозелене деревце прийшло у наш дім і стало окрасою улюблених свят малечі всього світу, а також історії про найпопулярніші ялинкові прикраси та про їх символіку. Разом із Зимою школярі прикрашають різдвяну красуню і дізнаються, як лісники захищають посадки ялинок, сосонок, ялиць від самовільних рубок.
Маленьким відвідувачам пропонується цікава розповідь про те, чому дітям різних країн різдвяні й новорічні подарунки приносять різні персонажі – Святий Миколай, Санта-Клаус, Дід Мороз.
На завершення казкової подорожі діти знайомляться із старовинними українськими символами та атрибутами Різдва та Нового року – дідухами, зірками, «павуками» та виставкою саморобних ялинок, виготовлених студентами Луцького національного технічного університету.
|