Головна | Статті | Конференції | Анонси | Галерея | Контакти

Волинь туристична

Волинь туристична

,

Агросадиби Волині

,

Туристичні райони

, Волинь, Луцьк, туризм, екскурсії
 



Меню сайту
Пошук
Наші партнери
Музейний простір України
Музейний простір Волині
Історична Волинь
Львівський історичний музей
Рівненський обласний краєзнавчий музей
Житомирський обласний краєзнавчий музей
Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному
Державний архів Волинської області
Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців України
Національна спілка краєзнавців України
ДП „Волинські старожитності” ДП „НДЦ” „Охоронна археологічна служба України” Інституту археології НАН України
Волинська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки
Галерея мистецтв „Арт-кафедра”
Сайти музеїв
Волинської області
Форма входу
Календар
«  Грудень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Головна » 2014 » Грудень » 3 » В обласному музеї презентовано книгу „Юхим Ярощук: людина, громадянин, державний діяч”.
13:38

В обласному музеї презентовано книгу „Юхим Ярощук: людина, громадянин, державний діяч”.

Закрити баннер

   3 грудня у Волинському краєзнавчому музеї відбулась презентація книги Андрія Бондарчука «Юхим Ярощук: людина, громадянин, державний діяч». У конференц-залі музею було розгорнуто фотодокументальну виставку, на якій представлені документи, нагороди, фото Юхима Ярощука.

   Юхим Арсентійович Ярощук – державний і громадський діяч, незмінний голова облвиконкому 1956-1972 років, депутат Верховної Ради УРСР. У нелегкі повоєнні часи він 16 років очолював найважливішу ділянку роботи – господарську, соціальну, гуманітарну галузі області. Саме тоді закладались основи майбутнього економічного потенціалу Волинської області.

   Юхим Арсентійович Ярощук народився 10 жовтня 1922 року в с.Сереховичі Старовижівського району Волинської області. У 10 років залишився без матері, а ще через рік – помер батько. Місцевий священик, отець Миколай, взяв хлопця до себе на виховання. Кілька років після цього ще навчався у школі с.Сереховичі, пізніше – за підтримки о.Миколая та односельчан – у гімназії в Ковелі. Після закінчення вчителював у с.Дроздні, пізніше був директором школи у селі Волошки Ковельського району.

   У воєнні роки був евакуйований на схід, працював у будівельному загоні в Башкирії, після чого – вчителем військової підготовки у м.Ішимбай. У 1944 році відкликаний для роботи у звільнені райони Волині. Трохи вчителював у Сереховичах, потому був директором середньої школи № 3 у Ковелі. 1950 рік – завідувач обласного управління народної освіти, 1953 рік – депутат Волинської обласної ради, 1954 рік – заступник голови облвиконкому. Обирався депутатом кількох скликань Верховної Ради СРСР. Похований Юхим Ярощук на кладовищі по вул. Рівненській у Луцьку. Нині його ім’я носить одна з вулиць Луцька.

 

Про автора:

   Андрій Іванович Бондарчук народився 12 грудня 1936 р. в с.Сереховичі Старовижівського району на Волині. Журналіст, письменник, публіцист. Працював у районних, обласній газетах, власкором газети «Правда України» по Волинській і Рівненській областях. Народний депутат України першого скликання.

   Дав «друге життя» кільком давнім книгам. Автор книг «Стежки до хати», «Обірване коріння нації. Волинська хрестоматія», «Хроніка волинського «камікадзе», «Луцьке Хрестовоздвиженське братство. Історія і відродження», «Знімали у тайзі кіно про хліб. Непокарані вбивці нації». Готує нові видання. Автор сценарію фільму «Волинська Голгофа Братковського».

   Відомий громадський діяч, організатор багатьох культурно-просвітницьких проектів, благодійних заходів. Удостоєний літературної премії ім. Агатангела Кримського, журналістських премій, звань «Почесний громадянин Волині», «Почесний громадянин Луцька», «Зірка української журналістики», державних, церковних нагород. Заснував Музей історії Луцького братства, відновив Братський некрополь. Відроджує Музей історії рідного села.

Фото Л.Максимова

Переглядів: 769 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Зробити безкоштовний сайт з uCoz
Зробити безкоштовний сайт з uCoz