11 квітня у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відбулася зустріч колишніх в’язнів фашистських концтаборів з представниками обласної та міської влади.
Щорічно 11 квітня в Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів Луцька міська громадська ветеранська організація «Спілка в’язнів-жертв нацизму» проводить таку зустріч, щоб обговорити свої проблеми, вирішити нагальні питання. Зокрема, вислухати ветеранів прийшли: заступник голови Волинської обласної державної адміністрації Р.П.Карпюк, заступник голови Волинської обласної ради І.В.Гузь, секретар Луцької міської ради С.А.Григоренко та працівники департаментів Луцька.
Також представники влади відзначили подяками за багаторічну працю та активну участь у громадському житті міста активістів Спілки: Ж.О.Полевик, О.М.Ніколаєва, Т.О.Торарчук, Л.А.Грицюк, М.І.Сесемюк, М.С.Парфенюк та ін.
Учасники зустрічі ознайомилися з матеріалами фотодокументальної виставки «Історія трагедії в житті колишніх в’язнів», підготовленої працівниками відділу новітньої історії музею, яка ілюструє долі волинян в’язнів концтаборів. На виставці представлено карту окупованої Європи з позначеннями таборів смерті, матеріали про злочини фашистів у таборах: Бельзен, Бухенвальд, Дахау (Німеччина), Майданек, Собібор, Треблінка (Польща), відомості про трудові табори та волинян, котрі під час окупаційного режиму там працювали. Представлено фото волинян, котрі перебували у концтаборах: А.Бакулевича, П.Клінкевича, М.Мазура, К.Зінчука та ін. Документи висвітлюють діяльність Луцької міської громадської ветеранської організації «Спілка в’язнів-жертв нацизму»: світлини колишніх остарбайтерів. Подано списки осіб примусово вивезених до Німеччини.
Присутні на зустрічі ветерани оглянули експозицію Волинського краєзнавчого музею та відвідали діючі виставки.
Фото Л.Максимова
|