12 квітня у приміщенні Волинського краєзнавчого музею відкрилася виставка «Неоголошена війна. Волинський рахунок», присвячена загиблим в АТО українським Героям.
![](https://lh3.googleusercontent.com/_a02q90NjPpmRuBjWvP0_fBAOw0zMw-7EZxEubWtVmYAFxJBsNeBBPIts36O0Y2AgvUVHt4drluwq6b3yVlyWhofiOvFJUljtejFykwW9g8orKKsNwtTCpY8WmmmrwXCUZLTTxP3_5FAaXdtu9y7QYVADNEyPFQ1BFb60r2ULWx50r4ZU3ZZ9a96W_JLVmnZ1kZXvx2u5QIzUUEpGPHKrBDJq7ggfkCWE0glQOX2TiHbXW60Xa2NrPR1Bi3a1hz2e48zvvH-bQnpDdNtYreWoMVCoxN_tS-Tj9xfCydiswuxNEND4DUd2LI6RfncDPIudleUF4ceYEh8E7RlafUFD51a0snazraVPrDrip77PnBk4cI9UwpADI8O0KsUGp2a1hLGsQsGj5y7brx05CtYOUCCP_d5P27KagFTFrF1hZfJN3e71wFoFmuZpOd57vJRZcktx9Yj6CztmpnaOeWL4SOnTaIgc0FJxQXVH9UA99cvbUW-m3I55S-GcjqyCS-D-PyfFCC4U9o8U3NkE0RJpCrXcZloybi0vOc03MGMx30xL9mM8snoQD1Q1lUnLS7NL1srmUqiQW-2xOD7q21ut4_Lb2CRxb-oxCnLkRTeO6DvPQ=w800-h530-no)
Присутні мали змогу оглянути експозицію, яка висвітлює хід АТО від перших днів. Представлено матеріали по незаконному референдуму в Криму в 2014 році, трагедії українських військ біля с. Волноваха, де загинули волиняни. Окремий ряд матеріалів присвячений 51 окремій бригаді, 1 батальйону тероборони «Волинь», батальйону «Світязь» та ін., в т. ч. і діяльність добровольчих батальйонів «Айдар» та «Азов».
Найціннішими в експозиції є унікальні речі та експонати, що безпосередньо привезені із зони АТО та належали нашим захисникам: тубуси з РПГ, гільзи, форма, нагороди, шеврони, тощо. На виставці представлено макет військового бліндажа, де відтворено побут наших захисників на сході України та колекція прапорів.
![](https://lh3.googleusercontent.com/DJgTJC1a8CB-1AKEkYZeoE8n2g00KXtNGjWcsoaxo0gydMjKDVYaf3qcku_Snxr7JAvYSuvmRILNiSb4m9gFQaCXj9oLJCIfSfauIQ2l5ubVnFcMkOAF0jxMGabthnukuHB6J6N2_AcOhOUNqM-6PI-TRP7b8Xi3JDTqyUGe7yGQfsfGs-ZkHYWTY9xQwKQLWRv6gJZooHEfXy2tKEByg__8TIcJDT737QjvGgzEGUPmQ0hSvcWehRV-HWMFVjOdxGunxa_eqtfiahQo1nqvZuBAWxLCo9-Sjkq0jC7b0np9lN5nprjFf5FYRsLr5JnIJw0lshcaZAyvZYSF6URtt5r5hRdJ3ih0958wMnq3DHSnBAY6eDthFdUf17eIZjAWyZGcuMwk9mRFB1AXFur7vxyrS5aJ1O-22yCMxcEfZmMe87rzUx7vYjd6grTEBjsue55BYjFn_vZeckcx-cLkWGKH0D4ToRLbLdJe-JCVOXSs0RWyT0803NOQsrZcEMQoMxn364AVB6h3wLPu-pXxVtjMOwND2v-vatY0HhLseRFXCY5NLSHUPQ3C93xIKx2VSSWqPcAlWCGD5E_IqTMDnLPL70UpLfZhS-sk0pOhhZF0lQ=w800-h530-no)
![](https://lh3.googleusercontent.com/92wF0odpoZbGjOdXZnfsJPQKyufGPcuq0UwsygbV7u_ePz81pgaDj4oXLIqfhSBFtL2e70eVlLtx7m5RbSGnxxMonMd1HYANzfBUV8_Iwqp0GOn-xaiky0DQ36GbKyEYnzN8N5xk9O0zMvsGm-ZgivUS84gHXZd9vj_28FQvtwZviGoh-KN-vBZQX6sgjUibugKLuA43atqnCfKr6hLl02pHKOCR6dddwWeSDGFtqoHwykVoKH2CL_t86bqkYBsQIx9xyqR9_V03KkdrA3Fnqq7-GI_gdw8jgNYrXgsMqbxq8vTU_uA3egAL41VF7Uvh_jCGVxgZpraqStkIJoZdmG6tBZqL2otip3ZCRrjHpdyl_BjnsRFnybv0p_cRzloW0sDJIRIyyGHQ2iDZc6oGYlcz9V9mKFoK25_pEJvpWR2Hg8bc_TE8Ugb0jfJNqbD5dXc9zyPBbrYCw5nVqDEMSGxSQvCJDskM7b5DGoL3aN0VmWs5VpjJ1PTvYvWkrREyrh1KPVmro6Uv-SnVULJOD5-JFjp43GdtfYdQtMY20YuaAGsd2DdkaAbu6y2OWkl1_YA7_XFB4YV83S0CIQeWp6toMNLYyvDXWFTrpNDDawQ6hA=w800-h530-no)
Окреме місце на виставці відведено волинським волонтерам та військовим капеланам. Також представлено ряд робіт волинських бійців, які вони створили під час арт-терапії на релігійну тематику.
На відкритті виставки були присутні бійці, рідні загиблих та волонтери. Зокрема, Андрій Бондарчук, який був депутатом ще першого скликання Верховної Ради України і є представником покоління, що пам’ятає Другу світову війну, є дідусем одного з добровольців «Азову», розповів що сьогодні наші бійці бореться за незалежність нашої держави.
![](https://lh3.googleusercontent.com/lV-CaM2K6QJe0Y17aWlhL71YsqkVSVplYlJdqCKadZfWfKMSpoaUDqrUo4YInl1pFao47f_PgIOOZCeDk6aDsCqSjvcJWu46hFj-2MPUEqCCrBUEo9qORzD3uB6wuXrdcw2BKIymj0U6WvLMtITz4usVoIrcmbx566HWdJT602D8ghiZc3IHUrZ_rYDNeiZ6Eu16J54Hjz6JT8Qt7K6Z5PRje2rsOfLsxfTDGeGWAOyGPgyBKbXoDZKWej3wajdZzz7u1hcD50J9P50BNekz9kGCvZKeojRfoqkvanci4Bsail1nPU1O2GOG8QEP6dRpg1qnlQmbFyaCUoUoPA5ZQYagbeyAfs3Ra6hwwo3aIYfjcaACFlbhaQn4ygrWJu4zsQS4e79mpaOebG2VclF_-uAo0-1tVnQsnDjeL4HUnSsesJ9P-pExbuVm6THU8okyu3Obmm6SHGEHo3MG1hYXk0vKWDQ0D7yZ9ipP8g1iuCtrJ8oPOoC-16NI2syQBrlcLazwOyXACNTg1THIUTXWMbhY9YTqzmlodNnS6GsazRUXWngsV1jntImnCGLhH3MgVUlLpgP77zlPL0O0dqZSSNVf8l0cN1zrT5zg-2RdJrAp9A=w800-h530-no)
Дружина загиблого рік назад бійця 51 бригади Віктора Чопко – Віра Чопко теж звернулася до присутніх, адже її родина втратила найдорожче у цій війні.
![](https://lh3.googleusercontent.com/kj_sly78pEEq4xkX-vSMiqbzBBd6igYe8sILUKZTgaNvGPwJTqWcIuI0KUSt4URaFY4p9O8V7r2rBEfEfnolvHmUtWy23IKfgfyhENP6k4DuNm7AVXyt2AuvTGc_-cnqFScFXfHKzl8J_nkOvGX1ZAwAFuneMF5nCqN2wgnNONhFiy-u7IVhjzWy5q64l-nT4tZS8887OhVRXnv9uTMtPRT7XyRrGiwWC_GmLaaTWG2JMJyFg7fVtRLS_OUQGfUaQv1aY0Jb1bSe_oriw5ce1YMTKLB4xRDH1I_pXbZAFoNudzuRcSyX4TXo63PjN0fY4Ry0F3KJXNerHAXUSB4l0hD9IB2xOjXTaaVOlSKVuosPGi_-o9phuuKvnIUv7BZUeRghpwqLHKidlJV4iM-eWwhUvxwyyt21BFGLdZvOjFLKB7V_f_ob807uugvwd5Gh2shIF_NVCsYZ-o71Z5HUd6LcL2Jg_GtOoYGlSrRKQWbnuA7pzBH5w4X9mb-Hwynh_Le6FATgLtNwNSxaF9Nd4zy-px_R9dhKHMc2RzFxZ4gh3OdbETOLEWxoEY8rqekNKv4d-sCdfaB9dQL7ciHg8zWMJBUSu9ZGHHLW6MCJz-OYww=w800-h530-no)
Сергій Зиза, боєць «Світязя», нещодавно повернувся із чергової поїздки в зону АТО, наголосив, що проблема України у тому, що вона довгий час справжнього ворога не визнавала, а називала сусідом і братом.
![](https://lh3.googleusercontent.com/hYyPHLtYQsV2HqkMo-nUgJOI06yexkDvV_1_U1wRFU-pluIV1ju1vn7uhEnSAxqdVhN5Z0V4twB8B6l6B4HZICxIc-SoDuGxZ0MmLRvy6i50yU2-xZJYOiZfxYlsAPIkIwac1j0i-ze6N0OkIfX46uAFJ4ij8I1jaoS6JYcWTCXzFZPD6JJHimKCcQ7ICXjG-Hon8JOki2m_wEK3_mcyWjj_NB4yZr_Y1siFH41k2jTfmOexptEChVr1R1dpVPnZA0GWVQcQgYoaRtNfzwKzPLo7qvSPnb2fzCTuWyirpLH9OaXhK0SoeE6MQoZiK2PmhkRP-1xmRXJNmypqbbxyaHMo4hk37KwGLtNGGvuD7F3TmQ720LQ2YWppzgC0HBx_rZ_W5rm8s3wHf8K-bAeONpRcz666SOqWBiZUNwLU15GBgdZfHj2W7uRL0MdvJ5M_aPI1jJr6sCxoiX2StOvGmVRhHaKXBFpQK3NQ1ZzzQO5S464YgZyDqf1ctkTPYXm6SFtBPxe73WV2i6PzyfnA89nZi_UrN1H0IL0FvpzfXxRHcT6D048qDMXONbNBimZysCnd4YzCUKQro491T2Dx4gtNGYi6N08e-RJKoChu8rY9hA=w800-h530-no)
![](https://lh3.googleusercontent.com/l_R5YmEU6gn438AWouBL8dsYeFfmNhV07j6LscVcT4MPpkyiy6QD9gfbrOaq969NJUkSgaTL-w0jbzbPkazmLw3SSjklhr7kygFsHF6FIFmhOT5zi2Ki65bwSqYHRKFDzrtLlBD2u7AdJLUSi3X6geRWec_J_K2ydtqPQQWzvWVSgtGOT1A8e-K2MVg9rhy-c4FJ-TMRyYKZl1q6UVsrjbglidX-_cij4Pbkd46RGYbNoFmjDDKm9y4NOdls9Wdwz9G1jA4f10x9yPE_m42EbAeCA0WUBdihsdw9FuxYuegzd1_qrF1JiCZnKi7WqYyTL8mYLPFls9odWYkUSTOhAiBum5WWcd5_gMtxDL8HlFk2DSZTszUnBAD5lJkyGlFz3157i0SGcNu0Mh_HiMXmwA-_L_6f_2A0TvjQS0RnY8fj8eLm0nrfEzNHzBNR5OKVfJXy4vQF3odLhrZHO89Jkt73RyN9GfnQG7GD4DlgC9-bRCS2lI4g7ZkJurlTk785jiVm-P7bihYMZuOhya23o4Iv6Vywe52jXql5m4itmdGMv6gNzavBkXWr6ufbZnez5HkiKzWGi7ldeR7XsZrt1d6gmj03VWfoQtr0XwQJqrIh7A=w800-h530-no)
Спогадами про побратим поділився і присутній на заході айдарівець Андрій Омельчук, який працює в Державній службі України у справах ветеранів війни та учасників АТО.
![](https://lh3.googleusercontent.com/ca7vCWFqM3cjDCLUViV2t1tZwN3SfUmXyumWN2Wijv4Q3g_La-TNQPgi4HsifMiPfpqPLo9IwYIEklf5c4QkFUgohjBYdmBmCGWttdYG76MDXfZTu1y2HdgAKMbTsSuJMCJznQi9AZIxq4itL4pEcRUDnCiLV-Je3nUOmWv5LWhps5gvR5KLNIDDtiAuTL8IfTwzR4qlQt9tPfp-DVcXACqi7t2yWr80lA49tOMdfeAtiBEqziYPlQOjFKKtnGk_DiltpitxD0gIQ-EeKE0-9kZPC0oRfDR9fts0NcAhcjbiMrd5Jb0R4NUUs8fVJbalBG2X3HXF27iDm9_arGZlcqzbu_N6FDHu7uhmxkO3oBf64zhICmvCKyiqXy-YwfUb1YoaYw7_lYRQhV7UIkYnpIdxDfseytuUY_sHTq3BFQqlZWAEz1_XVYmcsbtvaR3rJQbZHmGi9mGVfbKOmHqJ08vcLFFTPAPVVRfT-7Q18YjGu88Bb5yoMNMd3S8Lt-wfIKn75C49OzVIVLjwlWDIlXB5dvvP5kuFjJVUTSnVmY4DvfhDGS-iMvBoWIU0XoYAUMJiuGg3TzGlddSJgAn9fe1I5XKwCxUbuco3jzi-L7Vv2w=w800-h530-no)
Також про важливу щоденну підтримку бійців говорили і волонтери, а саме Інна Голдованська (ГО «Волинський координаційний центр допомоги бійцям АТО»), тому що волонтери розпочали свою діяльність ще на Майдані і продовжують і до сьогодні.
![](https://lh3.googleusercontent.com/bDy4tDSLQPSRQQNntgZXkEkMoNTruo8avjIhvBQaOds18KJCtfj6qRa572ix7N-mYCGufV3-Hyig-rPlO71JMRChJn78AhFcTfwzp4EuyTWAWCoFLE1ItfDUu81NxYnY_XiBGWnOL8n1nBJiol2eL0tUF7iCF73Pkkii7QFthIDkeXeUp5Iw95X-qXwRPuv8LM65lCgtejQBktkeR4kT2z4IZkxx4Xtn5kJqLHF1SG8nfAqZ-PmMTf-NL6qvDuYRPhdPTYgBaIHduQlUaIIBs6SEzB0fITecfooFTTEKgEDwL9Vrue14yUKFnNw0XwlY3GaU3M005maAcKyTlPdDVFXhPYLpgnpM1ayrTkj_BPyHcDiSfe4qpeR8RLIrvAqEZxCkYLkv-UmyiZbVaarHNzqX9jpFTQpxFhxEwT0m9pk2OZ16vyNT7JJL8ChSIGqFtcd7qC6-J0M3FZUNMd9Bsd1EpL7PjmH1VhJYzWIGR8XIwq8FY9Md219R3dYUGSb7iqtwF_f5vc0JPjdiLKl8aq2grjfZ1-xCnjVnSg2fPOmduCYsm1HitarfRzSrtXfwVdw9rk9ajvdPMUjjQpXVfU8LwXutw9L1ll_dCBIi8LFhMw=w800-h530-no)
На завершення подарунком для усіх присутніх став виступ бійця АТО, автора та виконавця власних віршів та пісень Юрія Щербика. Він прочитав вірш, присвячений загиблому волинянину Віктору Чопку та виконав пісню.
![](https://lh3.googleusercontent.com/TIDGjAtYl62EWHJUyNqLERRt6XLSJfuw0ER5rwEi36DZM6P2T9EXWwuASPUJa8aTf7QAD9cYCakMNr0sWJzYbEkSc6jD18kmbkpH_8sIIbPNh03KBqKwbHOAptHxASuksa_654McoPa7xNtsGOXtm-s73gRQz2jRtYQ-Cgkah01kplUwwP1aNb3oW507EhvDgTR6ffiKp4FjQaPPN01CTcTnYd7icwpL1wb9jZiAgOVxFKrscryYEOkYe0II1EkeZxG6x2moSe3I4V1ygGbq84yaCNHNxB0rSEjoE8evHsLz0hXpBmJeNxsmYct8H8z40_45Imsqckl3griDMJpD1mrLe1NmFiOg6wK0MlJVAUak0BPb5lPrxHwoCs_uAU2oK40WOoiohPN4Om7MDtgcMWzTAKkcMdFmlQi5GKqvx4PbzOXvvWoYdlbA-p8L_XYMmoF9iJgqFZ8r2ar_bkrXy-dNeA2o4Vx2ylJebUPf8xyADNMYnEIM8ZnajVEx8PaBiHgPOhbX3LN4Wi7TTgiccGYePI4ZrNscgVi2wj4CyVVHPcu2ludiZr82IehJie2qZYp4inpaDzPrjD8MqaaSS2kONUj2B1zeBatZjghn6MsR3A=w800-h530-no)
Автори виставки сподіваються на те, що виставка викличе інтерес у волинян усіх вікових категорій, оскільки висвітлює нашу сучасну історію, яку сьогодні творять українські захисники на сході України.
![](https://lh3.googleusercontent.com/i_n1_WJr7-d6b8myQhqaOlRbzOyqfdP4vd-7KW8j11h9EFkTae48Wb8ymdDvL-DzQWIKcCiX8Of14UGyZTlrZlWBcSZ1Rgc8L834VQuRvwLC1ux_D0hfSzyJmpGB94pv6Mfd8KMSR7KphG1kLxviWQKkXNlpW3QMbgMJLBOrABCgpmnB63C_bEtq3vqSuUYgcq__-m0ot7yg-E_hechpjhIn-KKvjzb2xX-gT7nUerWig8dC0XhUBq_Q1Ppw5HdsS7tBHJgMDBO_MXUnmc0uEiLWmCouktlZaDrBsIL4BmkUqz8RmHbP_ykvQxXBc1Mg7T1UD2_-GxqgvVHLO_6jiy3dkoVF7mL85YgC2AvBvxa5blHmjz4YaaXC24bpHXyFjLGTzS8sdXgHv-YmnfLtOSKQB2-hSacS9CmPpY_reYawwIr--4lD8asuZFXwv61mVfEOLwFml80uX4-glAEnvutsRXpaR-uirv2IvlHcpkzQvf4qcqBmoQixxDsdy_NyunvchnpE4CMeV0DiQbwpoYwpt6opFAb84FVkWSUhhArP6giO0wExSD6Jk-5TDPRMn5GAwl59k_aYiBkK-0ZbjnzrtETMQyro-W-OIcny6Qw2Ug=w800-h530-no)
Фото Л. Максимова
|