27 вересня 2016 року у Волинському краєзнавчому музеї відбулася історична година «Трагедія Бабиного Яру. Без терміну давності», приурочена 75-ій річниці від початку розстрілів нацистами українського населення в Бабиному Яру.
На заході розгорнуто фотовиставку на основі копійних фото Йоганеса Хеле, який зафіксував події розстрілів в Бабиному Яру, виконуючи роботу військового кореспондента 637-го загону пропаганди 6-ої армії Вермахту (загинув у 1944 році). З виставкою присутніх ознайомила науковий співробітник відділу новітньої історії Волинського краєзнавчого музею Олена Дубень.
Від дня початку розстрілів з 29 по 30 вересня 1941 року в урочищі Бабин Яр було знищено більше 30 тисяч євреїв. Загальна кількість знищених в Бабиному Яру євреїв приблизно від 70 до 200 тисяч чоловік. У 1946 році на Нюрнберзькому процесі наводилася цифра близько 100 тисяч чоловік, дані державної комісії для розслідування нацистських злочинів під час окупації Києва.
Протягом 1941–1943 років у Бабиному Яру розстріляли 621 члена ОУН, серед них і відому українську поетесу Олену Телігу разом з чоловіком Олегом Ольжичем, про цю трагічну сторінку історії розповість завідувач відділу новітньої історії Волинського краєзнавчого музею Валентина Машлай.
Присутні на заході учні Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, та представники Волинської релігійної громади прогресивного іудаїзму переглянули документальний фільм «Велика війна. Голокост. Бабин Яр», знятий науковцями за сприяння Інституту національної памя'ті, та тематичну книжкову виставку з бібліотеки Волинського краєзнавчого музею.