За ініціативи управління туризму та промоції міста Луцької міської ради в рамках проекту «Імена Луцька» спільно з Волинським краєзнавчим музеєм, за сприяння Міжнародного фестивалю «Anne De Kiev Fest» та Почесного Консульства Королівства Таїланд в Україні, відбудеться відкриття виставки «Катерина Таїландська». Захід розпочнеться 9 листопада о 16.00 в приміщенні Волинського краєзнавчого музею (вул. Шопена, 20).
Продовжуючи розповідь про видатних жінок світу, «Anne De Kiev Fest» пропонує познайомитись з історією нашої видатної землячки Катерини Десницької. Вивчаючи долю цієї непересічної особистості, виставка також розповість про Луцьк, Київ, Бангкок, Париж початку 20-го століття. Середовище і побут, які оточували нашу героїню, її місцеву та південно-східну родину, сучасників та нащадків.
Народилась Катерина Десницька 26 квітня (9 травня) 1886 року в родині голови Луцького окружного суду Івана Степановича Десницького. Згодом родина переїхала до Києва, де Катерина шість років навчалася у найкращій в місті Фундуклеївській жіночій гімназії (серед її випускниць — поетеса Анна Ахматова (Горенко), співачка і дружина відомого художника – Надія Забіла-Врубель, одна із засновниць жіночого руху в Україні – Софія Русова).
На балу синьоока золотоволоса дівчина познайомилась із гвардійським гусаром. Красивий юнак виявився сином Сіамського короля Рами П’ятого – принцом Чакрабонґсе. Він нещодавно блискуче закінчив імператорський Пажеський корпус і вступив до Академії Генштабу.
У Катрусю заморський принц закохався з першого погляду. Вона відповіла йому взаємністю. Це кохання було щирим і відчайдушним. Проте, Схід і Захід в долі закоханих не поспішали зійтися разом.
Король Сіаму Рама V, керуючись традиціями і законами Королівства, викреслив сина із переліку спадкоємців і невістку-європейку не визнав. По смерті Рами V (Чулалонґкорна), Королівський престол посів його старший син Вачпровуд. Він офіційно визнав шлюб свого брата, а дружина принца одержала титул принцеси Сіаму вищого рангу На Пхітсанулок. Принц Чакрабонґсе став Начальником Генерального штабу сіамської армії. Новий правитель був бездітним, тож Чакрабон став спадкоємцем престолу. 1911-го року подружжя відвідало Київ.
На жаль традиції, суспільство і час були проти цього шлюбу. Але цю надзвичайну історію, що дуже схожа на казку, розповідають і дотепер.
Досі жива внучка Катерини Наріса Чакрабонґсе. Вона написала книгу «Катя і принц Сіаму». Український переклад цього бестселеру буде презентовано на виставці.
Участь у відкритті виставки візьмуть: Почесний Консул Королівства Таїланд в Україні Михайло Радуцький, директор фестивалю «Anna de Kyiv Fest» та засновник видавництва «Пінзель» Федір Баландін.
Контактні особи:
Катерина Теліпська, +38 050 2028188
Богдан Каліш, + 38 099 4917131
|