9 та 10 березня 2021 року в обласному краєзнавчому музеї були багатолюдні. Адже за свою багатолітню історію музей приділяв особливу увагу комплектуванню матеріалів шевченківської тематики. Надбанням закладу стала сформована колекція Шевченкіани Миколи Павловича Куделі – учасника національно-визвольного руху, культурно-освітнього і громадського діяча Волині, шанувальника творчості Великого Кобзаря.
![](https://i.ibb.co/DGpJV89/e-c8ln8-In-LO.jpg)
У меморіальній експозиції «Шевченківська світлиця Миколи Куделі» проведено екскурсію «Тарас Шевченко у житті волинян: від Просвіти до Майдану».
![](https://i.ibb.co/PFYkn7T/1-PF2n-GPexf.jpg)
![](https://i.ibb.co/FHzLMHF/2DB2vzE.jpg)
За творчістю генія у минулому столітті молоді волиняни навчалися читати і писати, аматорськи драмгуртки товариства «Просвіта» ставили літературно-мистецькі композиції, за пропаганду Шевченкового слова відправляли у польські та радянські тюрми. «Кобзар» був другим Євангелієм у таборах на Колимі. Сприйняття Шевченкового скарбу значно змінилося у сучасного покоління після подій Революції Гідності. Шевченко був поруч із мітингувальниками на Майдані, став його духовним наставником. Дух Великого Кобзаря сьогодні поруч з українськими воїнами на війні. Серед колекції «Кобзарів» у музеї є видання 2014 року в українському Донецьку як нагадування про цілісність і неподільність України.
![](https://i.ibb.co/sW1RmYK/3kpq.jpg)
![](https://i.ibb.co/GntV921/4-KM3t-V1i-N6.jpg)
Відділ музейного розвитку
та екскурсійного забезпечення
Волинського краєзнавчого музею
|