Головна | Статті | Конференції | Анонси | Галерея | Контакти

Волинь туристична

Волинь туристична

,

Агросадиби Волині

,

Туристичні райони

, Волинь, Луцьк, туризм, екскурсії
 



Меню сайту
Пошук
Наші партнери
Музейний простір України
Музейний простір Волині
Історична Волинь
Львівський історичний музей
Рівненський обласний краєзнавчий музей
Житомирський обласний краєзнавчий музей
Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному
Державний архів Волинської області
Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців України
Національна спілка краєзнавців України
ДП „Волинські старожитності” ДП „НДЦ” „Охоронна археологічна служба України” Інституту археології НАН України
Волинська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки
Галерея мистецтв „Арт-кафедра”
Сайти музеїв
Волинської області
Форма входу
Календар
«  Березень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Головна » 2020 » Березень » 5 » Повертаємо в Україну культурну спадщину
11:22

Повертаємо в Україну культурну спадщину

Закрити баннер

ПРЕСРЕЛІЗ
презентації факсимільних видань проєкту
«Повертаємо в Україну культурну спадщину»:
Холмського Євангелія XIII ст., Лавришівського Євангелія XIV ст.
Реймського Євангелія ХІ ст., Віденського Октоїха ХІІ ст.

10 березня 2020 р. о 15 год. у Музеї волинської ікони відбудеться презентація факсимільних видань, здійснених видавництвом «Горобець» (Київ) впродовж останніх років. Захід проходить у рамках культурологічного проєкту «Холмська Чудотворна ікона Божої Матері. 20 років у Музеї волинської ікони», в ознаменування двадцятиріччя передачі Холмської Чудотворної ікони Божої Матері під опіку держави і повернення реліквії до духовного життя України.

З 2009 р. видавництво «Горобець» започаткувало програму «Повертаємо в Україну культурну спадщину». Створюючи видання факсимільного типу, залучені у програмі професіонали повертають середньовічні рукописні пам’ятки, що знаходяться за межами України. Завдяки сподвижницькій співпраці видавців, науковців, Українського культурного Фонду, меценатів, безцінні пам’ятки рукописної спадщини стають доступними дослідникам і усім небайдужим, хто цікавиться історією та культурою.

У презентації візьмуть участь Ганна Горобець – директор ТОВ «Видавництво «Горобець», науковці, священнослужителі, музейники, діячі культури Волині.

Коротко про видання:

Холмське Євангеліє XIII ст. пов’язують із Холмом часів короля Данила Романовича (1201-1264). Євангеліє написане уставом на 167 пергаментних аркушах. Зберігається у Російській державній бібліотеці (Москва.). Ілюстрації до факсимільного видання створив відомий художник Олександр Дишко. Вони історично і художньо розкривають події славної історії Галицько-Волинського князівства ХІІІ ст., образи знакових історичних постатей, духовної святині українського народу – Холмської Чудотворної ікони Богородиці та написання у скрипторії Холмського Євангелія ХІІІ ст.,

Реймське Євангеліє ХІ ст. Складається з двох уривків різних книг, які були переплетені разом 1395 р. Один уривок, написаний кирилицею в XI–XIІ ст., можливо, походить із бібліотеки Ярослава Мудрого і написаний у скрипторії Софійського собору. Другий уривок, написаний глаголицею у XIV ст., походить з Хорватії. Оригінал зберігається у м. Реймс (Франція) від 1574 р. До наших днів вціліли 32 сторінки. Доля книги тісно сплелася з історією середньовічних Русі, Чехії та Франції та може вважатися спільною історико-культурною книжною пам’яткою. На цій книзі протягом століть присягали французькі королі.

Лавришівське Євангеліє XIV ст. Рукописна пам’ятка української мови з кольоровими ілюстраціями. Створене в одному з волинських скрипторіїв на замовлення литовського князя Войшелка Міндовговича. Назване за місцем зберігання у Лавришівському монастирі на території Білорусі. Сьогодні знаходиться у зібранні Бібліотеки князів Чарторийських в Національному музеї у Кракові (Польща).Видання супроводжують наукові дослідження, здійснені вченими України та Польщі.

Віденський Октоїх (Кодекс Ганкенштейна) кінця ХІІ – початку ХІІІ ст. зберігається в Австрійській національній бібліотеці. Видання знайомить зі сторінками цього рукопису та з дослідженнями, проведеними австрійськими вченими, стосовно використаних у манускрипті матеріалів.

Джерело: Музей волинської ікони

Переглядів: 374 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Зробити безкоштовний сайт з uCoz
Зробити безкоштовний сайт з uCoz