Управління культури обласної державної адміністрації та Волинський краєзнавчий музей провели П’яту обласну рейтингову акцію „Музейна подія року на Волині – 2013”. Акція „Музейна подія року” започаткована у 2009 році і є щорічним конкурсом, у рамках якого відзначаються найважливіші, найбільш показові та резонансні явища у музейній галузі на Волині, що найбільше вплинули на загальне сприйняття музеїв у суспільстві. Цього разу на суд експертів подано 18 різних за характером та масштабами подій, які відбулись протягом 2013 року.
• Головним критерієм згідно положення для визначення переможця акції є суспільна значущість музейної події, позитивний резонанс у масштабах Волині і всієї України. Додатковий критерій – високий фаховий рівень виконання.
• Переможець акції визначений шляхом рейтингового голосування експертів. У голосуванні взяли участь 35 експертів: науковці, музейні працівники, представники засобів масової інформації, громадськості.
За перемогу в П’ятій обласній рейтинговій акції „Музейна подія року на Волині – 2013” за кількістю набраних балів відзначено:
Дипломом І ступеня 70 балів
Відкриття нової експозиції Художнього музею у Луцьку, відділу Волинського краєзнавчого музею
Художній музей у Луцьку
Автори експозиції: Д. Зінько, Т. Левицька, З. Навроцька
Завідувач Художнього музею: З. Навроцька
Директор Волинського краєзнавчого музею: А. Силюк
Дипломом ІІ ступеня 55 балів
Відкриття після тривалого ремонту та реконструкції єдиного у світі музею-садиби видатного композитора ХХ століття Ігоря Стравінського у місті Устилуг.
Устилузький народний музей Ігоря Стравінського
Автор експозиції: Олена Огнєва Директор: Володимир Терещук
Дипломом ІІІ ступеня 25 балів
Атрибуція і передача до фондів Волинського краєзнавчого музею картини Лукаса Кранаха Старшого(1472–1553). Портрет Йогана IV Ангальста-Цербста, вилученої на митниці.
Волинський краєзнавчий музей
Головний хранитель Н. Пушкар, зав. реставраційною майстернею А. Квасюк, провідний науковий співробітник Художнього музею Т. Левицька, завідувач Музею історії Луцького братства О. Бірюліна
Відзначено також дипломами за зайняте:
ІV місце (19 балів)
Видання і презентацію монографії Євгенії Ковальчук „Формування фонду сакрального мистецтва у Волинському краєзнавчому музеї (1929 – 2012 рр.)”, присвяченої 20-річчю Музею волинської ікони. – Луцьк: „Волинські старожитності”, 2013. – 296 с., іл.
Автор: Євгенія Ковальчук
V місце (15 балів)
Участь у всеукраїнських міжмузейних виставках до 1025-річчя Хрещення Русі
- „Свята Православної Церкви” у Національному заповіднику „Софія Київська” (з 25 липня по 3 листопада 2013 рр.);
- „Велике і величне”, (з 27 липня по 25 вересня 2013 рр.) у „Мистецькому Арсеналі”.
Музей волинської ікони,
відділ Волинського краєзнавчого музею
Автори експозиції: Т. Єлісєєва, С. Василевська.
Завідувач Музею волинської ікони: Т. Єлісєєва.
VІ місце (9 балів)
Цикл заходів присвячених 80-річчю від дня народження Олекси Ошуркевича – етнографа, заслуженого працівника культури України, лауреата Всеукраїнських премій ім. П. Чубинського та ім. В.Гнатюка
(IV Всеукраїнська науково-етнографічна конференція „Минуле і сучасне Волині та Полісся. Народна культура і музеї”; виставка, тематичний вечір; презентація книги О. Кондратович „Олекса Ошуркевич: з антеїв волинської землі”)
Відділ етнографії Волинського краєзнавчого музею
Завідувач Л. Мірошниченко-Гусак.
Директор А. Силюк
В І Т А Є М О П Е Р Е М О Ж Ц І В !
|