Першого квітня, до Міжнародного дня птахів та Всеукраїнської операції „Птахи прилетіли!”, у відділі природи Волинського краєзнавчого музею відбулось еколого-етнографічне свято „Перше квітня – День зустрічі птахів”.
![](/MasZahody/2013DenPoezii/9/DSC_2530.jpg)
Міжнародний день птахів проходить у рамках програми ЮНЕСКО „Людина і біосфера”. Саме першого квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів.
Уперше цей день, як масове дитяче свято, був проведений у Сполучених Штатах Америки у штаті Пенсільванія. В Україні відзначається з 1928 року як день зустрічі перелітних птахів. Щорічно виготовляються тисячі штучних гніздівель – шпаківень, дуплянок, синичників, опор під гнізда лелек, облаштовуються місця для диких водоплаваючих птахів.
![](/MasZahody/2013DenPoezii/9/DSC_2716.jpg)
Птахи – окраса природи, невтомні крилаті захисники полів, лісів, луків, садів! Вони вражають нас дивовижним оперенням, неперевершеним співом, надзвичайно далекими перельотами, своєю відданістю рідному краю.
Учасники дитячого ранку – старша група ДНВК № 17 міста Луцька – ознайомилися з перелітними птахами Волинської області, навчилися розрізняти їх голоси та форми пташиних зграй, взяли участь у народних обрядах зустрічі птахів із Весняночкою-паняночкою, послухали волинські казки, легенди та повір’я про улюблених пернатих українського народу – лелеку, журавля, лебедя, ластівку, зозулю.
![](/MasZahody/2013DenPoezii/9/DSC_2552.jpg)
![](/MasZahody/2013DenPoezii/9/DSC_2581.jpg)
На свято зустрічі птахів був запрошений цікавий гість – волинський гончар Анатолій Філозоф, який презентував колекцію своїх глиняних виробів – свищиків.
![](/MasZahody/2013DenPoezii/9/DSC_2605.jpg)
![](/MasZahody/2013DenPoezii/9/DSC_2591.jpg)
Майстер навчав малят грати на цих старовинних українських народних інструментах, відтворюючи пташиний спів. Під музичний супровід пана Анатолія дівчатка із Весняночкою-паняночкою водили хоровод „Подоляночу”, а хлопчики грали веселу дитячу гру „Хрещик (зайчик)”.
![](/MasZahody/2013DenPoezii/9/DSC_2628.jpg)
![](/MasZahody/2013DenPoezii/9/DSC_2612.jpg)
![](/MasZahody/2013DenPoezii/9/DSC_2633.jpg)
На згадку про відвідування музею маленькі екскурсанти отримали подарунки – паперових журавликів та смачне медове печиво у вигляді пташечок – солодких „жайворонків”, яке в давнину матері випікали на свято Сорока Святих Великомучеників та роздавали своїм дітям для викликання птахів із вирію, що супроводжувалося такими словами:
− Із краю-кураю
Пташок викликаю:
− Летіть, жайворонки,
До нашої сторонки.
Спішіть, ластів’ята,
До нашої хати –
Весну зустрічати,
Зиму проводжати!
![](/MasZahody/2013DenPoezii/9/DSC_2565.jpg)
![](/MasZahody/2013DenPoezii/9/DSC_2698.jpg)
![](/MasZahody/2013DenPoezii/9/DSC_2705.jpg)
![](/MasZahody/2013DenPoezii/9/DSC_2678.jpg)
|