23 серпня, напередодні 30-ої річниці Незалежності України, у Волинському краєзнавчому музеї відбулось відкриття виставки «Україна починається з тебе».
![](https://i.ibb.co/dPHKtbP/1.jpg)
На основі унікальної колекції музею, перед відвідувачами постали знакові події періоду незалежності: створення осередку Народного Руху України за перебудову, участь волинян у революціях на Граніті, Помаранчевій революції та революції Гідності. Завершальний блок матеріалів виставки розповідає про початок війни, яка триває і продовжує забирати життя уродженців краю.
Що прагнули показати музейники розповів присутнім завідувач науково-експозиційного відділу новітньої історії Волині Богдан Зек. Дизайнер Володимир Цапук розкрив тонкощі втілення концепції науковців в експозиційному просторі із використанням креативних підходів.
Замість традиційної екскурсії, слово було передане безпосереднім учасникам подій 30-річчя української історії. Так, Михайло Тиский нагадав присутнім про перші промені демократії та формування Народного Руху України у Волинській області.
![](https://i.ibb.co/B68SCcY/2.jpg)
Народний депутат України – волинянин Андрій Бондарчук, який голосував за «Акт проголошення незалежності України» не тільки виступив із вітальним словом, але й подарував музею цікаві артефакти.
![](https://i.ibb.co/Cwd6B2c/3.jpg)
Пригадати присутнім про Помаранчеву революцію та революцію Гідності допомогли Богдан Шиба та Олександр Гуч.
![](https://i.ibb.co/23scZ7b/4.jpg)
![](https://i.ibb.co/Kzb1YrH/5.jpg)
Слово мав Сергій Годлевський, який пройшов усі революції та у вирішальний час для Вітчизни взяв до рук зброю і вирушив захищати її східні рубежі. Присутні пригадали, що місяць серпень в українській історії – це не лише День прапора та День незалежності, але й День пам’яті українських захисників, день пам’яті жертв Іловайської трагедії про яку говорив доброволець роти «Світязь» Віктор Кривцун.
![](https://i.ibb.co/yQm4jrr/6.jpg)
![](https://i.ibb.co/kQ2hb3x/7.jpg)
Захід завершився фотографуванням та обговоренням подій, які вже стали історією.
Запрошуємо відвідати виставку «Україна починається з тебе» у дні роботи музею.
|