Головна | Статті | Конференції | Анонси | Галерея | Контакти

Волинь туристична

Волинь туристична

,

Агросадиби Волині

,

Туристичні райони

, Волинь, Луцьк, туризм, екскурсії
 



Меню сайту
Пошук
Наші партнери
Музейний простір України
Музейний простір Волині
Історична Волинь
Львівський історичний музей
Рівненський обласний краєзнавчий музей
Житомирський обласний краєзнавчий музей
Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному
Державний архів Волинської області
Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців України
Національна спілка краєзнавців України
ДП „Волинські старожитності” ДП „НДЦ” „Охоронна археологічна служба України” Інституту археології НАН України
Волинська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки
Галерея мистецтв „Арт-кафедра”
Сайти музеїв
Волинської області
Форма входу
Календар
«  Травень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Головна » 2016 » Травень » 31 » Обласний музей запрошує на презентацію третього тому воєнної історії Волині
10:21

Обласний музей запрошує на презентацію третього тому воєнної історії Волині

Закрити баннер

   Сьогодні, о 16.00 год. у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться презентація книги Олександра Дем’янюка та Ігоря Пасюка «Воєнна історія Волині: історичні нариси: в 5 т. Т. 3. 1914–1923».

   У третьому томі мова йде про військові дії на Волині від початку Першої світової війни, коли Волинська губернія входила до складу Російської імперії, до 1923 р., коли Волинь остаточно увійшла до складу II Речі Посполитої.

Довідково:

ПЕРЕДМОВА

Протистояння двох великих союзів європейських держав Антанти (Росія, Франція, Великобританія) і Троїстого союзу Німеччина, Австро-Угорщина, Італія) стало причиною Першої світової війни, яка розпочалася 1914 р. Початок війни практично не зачепив територію сучасної Волинської області, крім незначного епізоду на австро-російському кордоні в районі Сокаль - Устилуг. Широкомасштабні бойові дії на території Волині розпочались влітку 1915 р. після відступу російської імператорської армії з території австрійської Східної Галичини та території Царства Польського.

У третьому томі мова йде про військові дії на Волині від початку Першої світової війни, коли Волинська губернія входила до складу Російської імперії, до 1923 р., коли Волинь остаточно увійшла до складу II Речі Посполитої.

У книзі зосереджено увагу на Волинській землі напередодні Першої світової війни: подається інформація щодо розміщення угруповань російської армії, що налічувало чотири піхотних та чотири кавалерійських дивізії, стратегічних планів воюючих сторін, перебігу мобілізаційних процесів на Волині на початку війни. Аналізується процес допомоги органам влади у забезпеченні соціально-побутових потреб населення, специфіки життя сільського і міського населення, проведення евакуації біженців з Волинського краю.

Упродовж бойових дій на Волині, в період з серпня 1915 по грудень 1917 рр., загинуло щонайменше 350 тис. солдатів і офіцерів: німців, австрійців, росіян, угорців, чехів, словаків, поляків, українців, хорватів та ін. українці за походженням служили у війську Австро-Угорської й Російської армій. На початок 1917 р. третина особового складу Південно-Західного фронту російської армії (половина чоловічого населення Волинської губернії) складалася з українців за походженням.

Упродовж серпня 1915 р. фактично вся територія Волині була окупована. Захоплені найбільші міста краю - Володимир-Волинський, Ковель, Луцьк.

Значну увагу у книзі приділено Брусиловському прориву. Адже влітку 1916 р. на території Волині розпочалися наймасштабніші бої на Східному фронті під час Першої світової війни. Луцький (Брусиловський) прорив у червні 1916 р. привів до просування російських військ углиб на захід і північний захід майже на 70 км. Саме тут влітку 1916 р. зазнали величезних втрат усі воюючі сторони.

Активні бойові дії припинились у листопаді того ж року. Тут загинула майже вся російська імператорська гвардія. Обидві сторони перейшли до позиційної війни. Фронт остаточно розпався в період січня-лютого 1918 р. У лютому 1918 р. німецькі та австро-угорські війська продовжили операції по окупації східних територій. Волинь повністю перейшла під контроль країн Центрального блоку.

У третьому томі наводяться маловідомі факти з історії зброї, що використовувалася під час Першої світової війни, зокрема охоплено дослідницькою увагою використанню авіації, застосуванню нової хімічної зброї.

У книзі подаються біографії волинян - активних учасників Першої світової війни й Української революції.

У книзі подано чимало фотографій і світлин з архівів й музейних колекцій,

Переглядів: 654 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Зробити безкоштовний сайт з uCoz
Зробити безкоштовний сайт з uCoz