Головна » 2016»Березень»14 » Нагорода імені Івана Виговського буде вручена волинському музейнику Володимиру Савицькому
12:01
Нагорода імені Івана Виговського буде вручена волинському музейнику Володимиру Савицькому
Закрити баннер
Старший науковий співробітник Волинського краєзнавчого музею Володимир Савицький увійшов до десятки дослідників Європи, яким 23 травня у Варшавському університеті буде вручено Стипендіальна нагорода імені Виговського за 2016 рік.
Науковці музею щиро вітають колегу!
Нагадаємо, що він закінчив аспірантуру, підготував дисертацію з археології, але захистити не встиг – полишивши науку пішов до війська. У зв’язку з агресією Росії проти України та проведенням Антитерористичної операції на сході країни, у квітні 2014 року старшого наукового співробітника відділу охорони пам’яток історії та культури музею В. Савицького мобілізували до Збройних сил України. Цілий рік захищав Україну на її східних рубежах. У 2015 році повернувся до наукової роботи у музеї.
У 2015 році В. Савицький у Республіці Польщі 1–21 липня пройшов навчання у 25 Ювілейній Східній Літній Школі Варшавського університету, 1–21 вересня – на Адаптаційно-мовних курсах польської мови для молодих науковців зі Сходу в групі на рівні В2 в Центрі польської мови і культури для іноземців Варшавського університету, а з 1 жовтня навчається в Інституті Археології Жешувського університету в рамках Стипендіальної програми уряду Республіки Польща для молодих науковців.
Довідково:
Премія імені Івана Виговського на 2016/2017 навчальний рік
Нагороду імені Івана Виговського засновано у 2014 р. Варшавським університетом (Studium Europy Wschodniej) спільно із вісьмома польськими навчальними закладами. Метою премії є визнання заслуг громадян України у розвитку науки, культури та суспільного життя, побудові демократичної держави, спрямованої до Європи, у дослідженні історичних, сучасних і майбутніх зв’язків України з Польщею та Європою.
Лауреат нагороди в області гуманітарних наук отримає можливість річного перебування у шести польських університетах, де він/вона зможе виступити з лекціями на теми, пов'язані з історією чи сучасністю України та регіону, українсько-польськими відносинами, а також працювати в архівах і займатися дослідницькою діяльністю.
Стажування в рамках премії для представників точних, суспільних, економічних, технічних, сільськогосподарських дисциплін та бібліотекарства дасть змогу провести дослідження на базі двох польських університетів протягом 4 місяців.