Головна | Статті | Конференції | Анонси | Галерея | Контакти

Волинь туристична

Волинь туристична

,

Агросадиби Волині

,

Туристичні райони

, Волинь, Луцьк, туризм, екскурсії
 



Меню сайту
Пошук
Наші партнери
Музейний простір України
Музейний простір Волині
Історична Волинь
Львівський історичний музей
Рівненський обласний краєзнавчий музей
Житомирський обласний краєзнавчий музей
Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному
Державний архів Волинської області
Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців України
Національна спілка краєзнавців України
ДП „Волинські старожитності” ДП „НДЦ” „Охоронна археологічна служба України” Інституту археології НАН України
Волинська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки
Галерея мистецтв „Арт-кафедра”
Сайти музеїв
Волинської області
Форма входу
Календар
«  Травень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Головна » 2017 » Травень » 21 » Міжнародний день музеїв у Колодяжному
11:14

Міжнародний день музеїв у Колодяжному

Закрити баннер

18 травня, у Міжнародний день музеїв, у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки провели День відкритих дверей, у рамках якого відбулося ряд цікавих заходів. Зокрема, у музеї відкрилася виставка «Чи кожна людина має таких рідних?», присвячена 135-річчю від часу уродин Оксани і 140-річчю від дня народження Ольги Косачів − сестер Лесі Українки. Такими словами Леся Українка визначила атмосферу сестринсько-братерських відносин у родині: почуття розуміння, підтримки, любові не тільки рідних по крові, але й по духу людей.

На виставці представлені світлини двох пуп′янків з родового Косачівського древа − їх дитячі фотографії. Квіточки-юнки навчалися у вищих навчальних закладах. Цікавилися медициною, музикою, книгами, автентикою, іноземними мовами тощо. Плодами життя і праці стали стало збереження родинного архіву, безцінні спогади про Лесю Українку. На виставці представлені оригінальні речі − машинопис «Жизнеописание» Ольги Косач, книга «Леся Українка. Хронологія життя і творчости», підготовлена Ольгою Косач-Кривинюк і видана наймолодшою косачівною у Нью-Йорку.

Родзинкою виставки є невеличка колекція старовинних ляльок. Одного разу Леся писала бабусі Єлизаветі Драгомановій на Полтавщину «Лілямає чотири кукли – три маленькі і одну велику, що їй подарувала Шура, кукла закриває очі, і Ліля її дуже любить; в теї кукли єсть кілька платтів, і Ліля її по десять раз на день переодіває, перш по одному платтю, а після всі разом – одне на друге»… Ольга Косач за фахом була лікарем. Отож на виставці представлені старовинні медичні інструменти. Цікавий експонат − сорочка, гаптована Ольгою Косач і подарована чоловікові Михайлу Кривинюку. Ці та інші експонати виставки доповнюють стаціонарну експозицію музею.

Крім відкриття виставки у Колодяжненському музеї Лесі Українки відбувся майстер-клас «Співуча глина» з Анатолієм Філозофом. Присутні виготовляти обереги на щастя. Процес навчання майстер поєднував з грою на своїх раніше виготовлених свищиках, які потім весело зазвучали по всій садибі Косачів, коли їх взяли до рук діти.

Анатолій Філозоф до Міжнародного дня музеїв подарував Колодяжненському музею Лесі Українки цікаву колекцію свищиків до «Лісової пісні» з двадцяти предметів.

Джерело: Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки

Переглядів: 558 | Додав: administrator | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Зробити безкоштовний сайт з uCoz
Зробити безкоштовний сайт з uCoz