23 лютого о 15-00 в Музеї історії Луцького братства пройдуть «народні читання» на тему «Фундатори Луцького братства: правнича еліта Волині». Цим заходом розпочинається цьогорічна серія музейних зустрічей з нагоди 400-літнього ювілею відомо братського союзу (1617).
Першу зустріч присвячено нашим далеким землякам, котрі годувались зі сфери правосуддя. Увазі учасників – виставка автентичних документальних матеріалів судової справи про спірний двір в Луцькому Окольному замку, виписи з міських книг, експозиція печаток луцьких судових урядників. Гостей музейного заходу неодмінно зацікавлять колоритні судові епізоди, які, до речі, непогано «картографуються», тобто кладуться на мапу сучасного туристичного Луцька.
![](/MuzBratstva/MasZahody/200Shevchenko/1Vse/ziznannja_svidkiv-luc_k-1616..jpg)
До співучасті запрошена лекторка – Оксана Штанько, к. і. н., старший викладач кафедри документознавства і музейної справи Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, працівниця Центру туристичної інформації та послуг Луцька, фрілансерка видання «ВолиньPost». Вона розповість про луцький маґістрат і судову систему Луцька часів створення Луцького братства милосердя.
Нагадаємо, «народні читання» – традиційна форма просвітницької роботи, що притаманна історичним братствам. В наш час відповідає формату публічної лекції.
Вхід вільний.
Адреса музею: вул. Йова Кондзелевича, 5
Телефон для довідок: 72-33-71
|