По експозиції Волинського краєзнавчого музею працівниками відділу етнографії та народних промислів розроблено інтерактивну екскурсію про народні дитячі іграшки. Її учасниками стали учні 2-класу Луцької гімназії №4 ім. М. Левицького.
![](/MasZahody/2013DenPoezii/7/dit-igrashka2.jpg)
Мандрували ми до ковалів працьовитих і сильних, знайомилися з майстернею гончаря і глиняною «монеткою» (дитячий посуд), яку він виготовляє, фігурками й свищиками. В інтер’єрі сільської оселі знайомилися з роботами майстра деревообробки та іграшками виготовленими з дерева (коліща, деркачі, коник-гойдалка та ін.). Дізнавались про ляльки виготовлені з тканини, волокон льону, трав, соломки. Фантазували, які іграшки можна зробити з різних овочів та фруктів.
![](/MasZahody/2013DenPoezii/7/dit-igrashka4.jpg)
![](/MasZahody/2013DenPoezii/7/dit-igrashka3.jpg)
![](/MasZahody/2013DenPoezii/7/dit-igrashka5.jpg)
Після пізнавальної частини перейшли до творчої роботи. У когось вийшло «веселе яблучко», «красуня мишка», а хтось робив «піратів і кораблі», «містер цибуля», «НЛО» тощо.
![](/MasZahody/2013DenPoezii/7/dit-igrashka6.jpg)
![](/MasZahody/2013DenPoezii/7/dit-igrashka7.jpg)
![](/MasZahody/2013DenPoezii/7/dit-igrashka8.jpg)
![](/MasZahody/2013DenPoezii/7/dit-igrashka9.jpg)
![](/MasZahody/2013DenPoezii/7/dit-igrashka10.jpg)
![](/MasZahody/2013DenPoezii/7/dit-igrashka11.jpg)
Захід розрахований для дітей початкових класів. Його тривалість ‒ 45 хвилин. Він знайомить відвідувачів обласного краєзнавчого музею з традиційними видами дитячої іграшки, майстрами, народною культурою; на розвиток творчого мислення.
![](/MasZahody/2013DenPoezii/7/dit-igrashka12.jpg)
Дякуємо нашим відвідувачам за гарне, творче спілкування. Запрошуємо до нових зустрічей.
Леся Криштапюк,
молодший науковий співробітник
відділу етнографії та народних промислів
Фото Л. Максимова
|