2 червня у відділі природи Волинського краєзнавчого музею відбувся екологічний урок «Малятам про малят – звірят і пташенят» до Всесвітнього дня охорони навколишнього природного середовища. Рішення про його щорічне відзначення на міжнародному рівні було прийняте на Конференції Організації Об’єднаних Націй по охороні довкілля, яка відбулась у Стокгольмі 5–16 червня 1972 року. В Україні Всесвітній день охорони навколишнього природного середовища відзначається з 1973 року.
Учасники заходу, вихованці дитячого садка № 17 міста Луцька, під керівництвом працівників відділу природи проклали екологічну стежку по експозиційних залах музею. Діти ознайомилися із природоохоронними операціями, що проводяться в Україні впродовж календарного року, зокрема, по охороні новорічних ялинок, підгодівлі птахів і звірів у зимовий період, зустрічі птахів навесні, проведенню місячників тиші у травні та червні, розчищенню джерел та ін. Юні захисники природи переглянули мультфільм «Про кота, Васю і мисливську катавасію», зробили висновки про шкоду фактору турбування для живої природи.
Малята познайомилися також із багатствами волинських лісів, правилами відпочинку на природі та безпечного поводження з вогнем.
Дошкільнята отримали нагоду перегорнути сторінки Червоної книги України, зустрітися із її «мешканцями» в експозиції відділу природи, з’ясувати причини зменшення кількості багатьох представників волинської флори і фауни.
У програмі екологічного свята – віршовані вікторини, розвиваючі екологічні ігри, декламування віршів на природоохоронну тематику.
ДЕНЬ ЛЮДСЬКОЇ ДОБРОТИ
П’яте червня – день чудовий:
Щедрий подих літа,
Благодатний шум діброви,
Днина мила й світла
П’яте червня – день врочистий
Захисту природи:
Свято мирне, свято чисте,
Свято міжнародне.
П’яте червня – день тривоги
В двадцять першім віці.
День швидкої допомоги
І пташині, й квітці.
П’яте червня – день прекрасний,
Для людського звіту.
Вболівання за сучасне
І майбутнє світу!
Юрій Шип
За традицією вихованці дитячого садочка № 17 «Жайворонок», який є давнім колективним другом відділу природи Волинського краєзнавчого музею, отримали подарунки – сувенірні нитяні ляльки мартинички, які виготовлялися для зустрічі весни і розвішувались на деревах, щоб пташечки мали з чого вити гніздечка.
Мета музейного екологічного уроку – виховання бережливого ставлення до природи рідного краю, поваги до людей, чия професія – захист довкілля.
|