22 листопада 2018 року о 12 год. у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться інтерактивний етнографічний захід під назвою «Як народжувався рушник».
Під час заходу гості музею дізнаються як на Волині виготовляли полотно для декоративних рушників: від етапу засівання льону, прядіння і до різних способів декорування тканих виробів. Усі бажаючі матимуть можливість оглянути знаряддя обробітку рослинних волокон та ткання з фондів Волинського краєзнавчого музею, що буде представлено на міні-виставці; дізнаються про принцип роботи та призначення прача, терниці, дерев’яних гребенів, мотовила, веретена, коловоротка, човника, рубля та ін.
Для заходу підготовлено фото- та відео-презентації про принцип роботи ткацького верстата та особливості ткання. Присутні відкриють для себе чимало цікавого та нового про полотно; звичаї, пов’язані з ткацтвом; магічне значення, яким наділяли ткацькі знаряддя. Усі бажаючі матимуть можливість взяти участь у певних етапах обробітку льону та прядінні лляної нитки.
Наукові працівники відділу етнографії та народних промислів розкажуть про традиції використання тканих та вишитих рушників у родинній та календарній обрядовості. На заході ознайомлять гостей із різновидами лляних вишитих і тканих рушників з фондової колекції музею.
Захід матиме також інтерактивну частину, на якій передбачено конкурси, роботу в групах та квест.
Приходьте, буде інформативно, пізнавально та цікаво!
Захід відбудеться за адресою: м. Луцьк, вул. Шопена, 20, в експозиції відділу давньої історії.
Тел. для довідок: 24 23 58 (відділ етнографії та народних промислів).
Оксана Моренчук,
молодший науковий співробітник
відділу етнографії та народних промислів
|