Уже традиційно до Нового року Волинський краєзнавчий музей видає календарі. Тему календаря пов’язують зі знаменними чи пам’ятними датами історії Волині наступного року. В ілюстраціях до них використовуються найбільш цінні пам’ятки з фондів музею. Особливо цікавими й атрактивними є календарі, на яких представлено твори живопису, скульптури, вироби ювелірного мистецтва, стародруки. Темою календарів останніх років стали картини зі збірки Художнього музею, ікони з колекції Музею волинської ікони, раритети з Волинського краєзнавчого музею та меморіальні речі з Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки.
![](https://lh3.googleusercontent.com/cT2XMiElGdKd05oBDbDHddgf55kUSgGmix9JWqW59BgRuPh5nUieD6O2sKZN87HHj_ck5aDm7j4Z3q4MhaFWfYpxLq-TJLPptvwapdPxjE7sQy6Th1ztujvaGaeemoRRGZSAFy9B229oiS3DUydFZagdEx_HBqm3TQSXe6r3fnM61dFQ3RQBDxWsEkx32jg44EZfnIDSd2Hs2deHQKPCkzdEIHxHDigfig5rnI0pU0wL9zdjx7YN7rZ06GVO3RJvw60kjlla8d5FpBifuG8K18qn0-dkZt4N7yx0oGPONSZT26reDi2kgVVP14juSiBJkvs1xKgV5tTCkB_ay2DZJxntgf_8csKZFV11A07m1V55x4dlekXBWElT3vvDKYNvScjV00iybkUD0QW7IFNjpdA5_YdV8vG7GAX7dJqvxH99JF9RzeuGop_m8fWkj2n82j3wQ4l6wtRnj0J5MsXjCCykJJAtvfXAHSnKlgTwjnkFlw3LcfNMUdSqANquRtOQxjTLu3YXm2bp7HeW_YakASzB0lcRqBAt5mNoHbfVIw_0leMZvKml-04pOOA0JZsAfc3PDBoAj2pi5GknRwT-IVy5iu5yEeAFUqxEaRbw_f2E0Q=w637-h900-no)
Темою календаря на наступний рік стала робота відомого українського іконописця Йова Кондзелевича «Христос Вседержитель» кінця ХVІІ століття. Саме ця ікона для ілюстрації вибрана не випадково.
![](https://lh3.googleusercontent.com/w7Vm_PvlSHrjv1-LmfvNEfZ44Zfvvk7szpIJ3f-usNMwyB8UXBORn3SyNuVjt2_mfqYENlulOrXVUpwUt-QEFdUpKSUmb1zI5QITqVpNYm6PMUnVSEVUk3qcWiCXFozLiTccZ1g8M-MEhCTX2aCEJ-k0HEXwxvSgCGn16hPgKZBZbuQb1spdu1hazABK9iAGhlEVoHKFxRZDf93RpizfFraSsWMeyY-TwBDkPxTl3IxOOHMQyqWg5NfNQxelQDDGwL3vjTZ5TlgYUVeWXHgApFMGTwUctDlDL6vK_TD91KI3a6VBVMheFwbOnHf4v3dtOG0DPSageoL8kBsvnRU9LAjyw_t-v8APamZXyo7O8qA_1No88rsxoPhT1c7eQB7LC12RrgN9-dqt1IkqDFFqu7Xj59wuy1iDsMAcnDtinhm7USD75Enj--f77JE1RaJqzobAVAI6m5mRbf2ZSPU0wzYCN5QskJu2K86v7vm4DbZzU_r3HGYJhAd5WOBmzbaclwjOjmeBc5PdKRLPbo1mvsFTVCH4kdBqbBneNtDBwzPHSSd0GOPt_-519M-P3DTBmjTEL0cYbG84piHSzYVByv4LQBKNXl26RJYxp8cBsKcVuQ=w634-h958-no)
У 2017 році виповнюється 350 років від дня народження Йова Кондзелевича – іконописця, релігійного та громадського діяча, життя і діяльність якого пов’язані з Волинню. Народився іконописець у м. Жовква на Галичині, а у 19 років переїхав на Волинь. Був монахом Білостоцького та ігуменом Луцького Хрестовоздвиженського братського монастиря.
У своїй творчості він органічно поєднав здобутки українського та західного малярства, створивши неперевершені за композиціями і технікою виконання твори українського бароко. Малярська спадщина Йова Кондзелевича зберігаються у Національному художньому музеї у Львові, Волинському краєзнавчому музеї, храмах Волині. Ікони Й. Кондзелевича і майстрів його кола представлені в експозиції Музеї волинської ікони в Луцьку.
Музейні видання календарів сприяють введенню до наукового вжитку і популяризації кращих пам’яток з музейних збірок. У календарі подається анотація про саму пам’ятку, а також додаткова інформація про музей, його адреса, розпорядок роботи.
|