У Волинському краєзнавчому музеї діє нова виставка «Фігури» та оброчні хрести, як елемент народної культури». Її відкриття пройшло у формі бесіди де кожен присутній міг поділитися цікавими фактами, історіями, дізнатися щось нове для себе і познайомитися з лучанином Павлом Савчуком, мандрівником, краєзнавцем, волонтером, який працює у Ківерцівському національному природному парку «Цуманська пуща» на посаді начальника відділу з еколого-освітньої та рекреаційної роботи. Саме він став ініціатором обговорення теми придорожніх хрестів. Зібравши, під час подорожей, біля 150 світлин, Павло зацікавився історією їх встановлення, символікою, народними віруваннями.
![](/Vystavky/1025HRtst/9/DSC_7855.jpg)
![](/Vystavky/1025HRtst/9/DSC_7888.jpg)
![](/Vystavky/1025HRtst/9/DSC_7894.jpg) ![](/Vystavky/1025HRtst/9/DSC_7947.jpg)
![](/Vystavky/1025HRtst/9/DSC_7892.jpg)
На виставці демонструється 50 світлин із придорожніми хрестами-фігурами із Камінь-Каширського, Ківерцівського, Луцького, Любомльського, Маневицького, Ратнівського, Рожищенського, Старовижівського районів. Експонуються ткані рушники початку ХХ ст. з фондів Волинського краєзнавчого музею, дерев’яні вирізьблені фігурки Ісуса Христа ХVІІІ ст. та металеві ковані хрести ХVІІІ ст. з Музею волинської ікони.
Фото Л. Максимова
![](/Vystavky/1025HRtst/9/buklet_figuri_1.jpg)
![](/Vystavky/1025HRtst/9/buklet_figuri_2.jpg)
|