XXІІ міжнародна наукова конференція „Волинська ікона: дослідження та реставрація” відбудеться 21-22 жовтня 2015 року на базі Музею волинської ікони, відділу Волинського краєзнавчого музею, у м. Луцьку Волинської області. Програма конференції тут.
Порядок роботи
XXІІ міжнародної наукової конференції
„Волинська ікона: дослідження та реставрація”
21 жовтня (середа)
Волинський краєзнавчий музей,
м. Луцьк, вул. Шопена, 20
9.00 – 10.00 Реєстрація учасників конференції.
10.00 – 10.30 Відкриття конференції.
10.30 – 12.00 Пленарне засідання.
12.00 – 12.30 Перерва на каву.
12.30 – 14.00 Пленарне засідання (продовження)
14.00 – 15.00 Презентація видання: Щербаківські Вадим і Данило. Українське мистецтво: в двох томах з додатками. – Харків : Видавець Савчук О. О., 2015.
15.00 – 16.00 Відкриття виставки „Владика Андрей”, присвяченої 150-річчю від дня народження митрополита Української Греко-Католицької Церкви Андрея Шептицького (29.07.1865 – 01.11.1944). З колекції «Студіону» Музею сакрального мистецтва у Львові імені о. Антона Петрушевича Львівської митрополії УГКЦ.
22 жовтня (четвер)
Музей волинської ікони,
м. Луцьк, вул. Ярощука, 5
9.00 – 10.00 Представлення творів сакрального мистецтва з колекції Музею волинської ікони, відреставрованих у 2014–2015 рр.
10.00 – 13.00 Секційні засідання.
13.00 – 13.30 Перерва на каву.
13.30 – 14.00 Презентація каталогу „Волинська ікона XVIІ–ХVIII ст. з колекції Волинського краєзнавчого музею”. Упорядники: С. Василевська, А. Вигоднік. – Луцьк, 2015. – Ч. ІІ.
Після 15.00 Від’їзд учасників конференції.
Телефон для довідок: (0332) 24-34-12
Прес-реліз
„Волинська ікона: дослідження та реставрація”
ХХІІ міжнародна наукова конференція
м.Луцьк, 21-22 жовтня 2015 року
Волинський краєзнавчий музей на базі свого відділу – Музею волинської ікони – проводить ХХІІ міжнародну наукову конференцію «Волинська ікона: дослідження та реставрація». Вітчизняні та зарубіжні вчені, музейні працівники та реставратори, починаючи з 1994 р., щорічно збираються у Луцьку, щоб поділитися своїми науковими здобутками у вивченні і реставрації пам’яток сакрального мистецтва Волині. Основним завданням конференції є узагальнення досвіду провідних науково-дослідницьких профільних організацій, музейних та освітніх установ з вирішення питань збереження, дослідження та реставрації волинського іконопису, привернення уваги науковців і громадськості до цього унікального явища в історії української мистецької спадщини.
У ХХІІ міжнародній науковій конференції «Волинська ікона: дослідження та реставрація» беруть участь 39 вчених, мистецтвознавців, істориків, музейних працівників та реставраторів з України, Росії, Білорусії та Польщі. Серед учасників конференції – науковці з Інституту українознавства імені І. Крип’якевича та Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України, Інституту Центрально-Східної Європи у Любліні (Польща), Харківської державної академії дизайну та мистецтв, Донецького обласного художнього музею, Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького, Калузького обласного художнього музею (Росія), Національного художнього музею Республіки Білорусь, Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (Київ), Національного науково-дослідного реставраційного центру України та його Львівської філії та інші. Доповіді та повідомлення учасників конференції опубліковані у науковому збірнику. Видання ілюстроване кольоровими світлинами, більшість яких публікується вперше.
У перший день конференції у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться пленарне засідання та відкриття виставки «Владика Андрей», яка присвячена 150-річчю від дня народження митрополита УГКЦ Андрея Шептицького. На виставці представлені унікальні пам’ятки – меморіальні речі митрополита, твори сакрального мистецтва зі збірки «Студіон» Музею сакрального мистецтва ім. о. Антона Петрушевича Львівської архієпархії УГКЦ. У відкритті виставки візьме участь директор музею, .доктор богослов’я єрм. Севастіян Дмитрух.
Учасникам конференції буде представлене видання із серії про видатних музейників України «Щербаківські Вадим і Данило. Українське мистецтво: в двох томах». – Харків: видавець Савчук О., 2015 р.
У другий день конференція продовжить роботу у Музеї волинської ікони. Її учасники ознайомляться з пам’ятками волинського іконопису, що були відреставровані у 2014-2015 рр. реставраторами Національного науково-дослідного реставраційного центру України та його Львівської філії, Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. Під час роботи конференції відбудеться презентація 2 частини каталогу «Волинська ікона XVII – XVIII ст. з колекції Волинського краєзнавчого музею». Автори-упорядники А. Вигоднік, С. Василевська
|