Один з музейних документів, у якому йде мова про 22 червня 1941 року.
У перші дні війни лучани гинули під німецькими авіабомбами і від радянських куль у місцевій в’язниці. Після захоплення міста вермахтом 25 червня нацистський окупаційний режим фактично одразу почав реалізовувати свою політику шляхом масових страт. Поряд із вбивствами лучан, у результаті бойових дій було знищено 60% будівель в місті.
Детальніше про це свідчить представлений документ, який підтверджується значною кількістю спогадів, серед них і протоієрея Леоніда Долинського: «І дійсно, у перші дні, по приході німців усюди на вулицях можна було побачити трупи, а ще більше їх лежало під руїнами домів. Проти Братської церкви стояла валка спалених особових автомашин, а в них трупи військових, що не встигли вискочити під час нальоту. Населення, рятуючись від пошестей, ховало трупи в неглибоких ямах по подвір’ях, площах і понад шляхами».
Ця сторінка в історії міста висвітлена у книзі кандидата історичних наук, завідувача науково-експозиційного відділу новітньої історії Волині Волинського краєзнавчого музею Богдана Зека «Луцьк у роки нацистської окупації (1941–1944): монографія. – Луцьк: Вежа-Друк, 2017. – 421 с.»
Працівники відділу музейного розвитку
та екскурсійного забезпечення з
сектором маркетингу та комунікацій
Волинського краєзнавчого музею
|