Головна | Статті | Конференції | Анонси | Галерея | Контакти

Волинь туристична

Волинь туристична

,

Агросадиби Волині

,

Туристичні райони

, Волинь, Луцьк, туризм, екскурсії
 



Меню сайту
Пошук
Наші партнери
Музейний простір України
Музейний простір Волині
Історична Волинь
Львівський історичний музей
Рівненський обласний краєзнавчий музей
Житомирський обласний краєзнавчий музей
Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному
Державний архів Волинської області
Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців України
Національна спілка краєзнавців України
ДП „Волинські старожитності” ДП „НДЦ” „Охоронна археологічна служба України” Інституту археології НАН України
Волинська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки
Галерея мистецтв „Арт-кафедра”
Сайти музеїв
Волинської області
Форма входу
Календар
«  Червень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Головна » 2017 » Червень » 6 » Дитячий світ
11:16

Дитячий світ

Закрити баннер

До Міжнародного дня захисту дітей у Волинському краєзнавчому музеї відкрилась мила, весела і цікава виставка – «Дитячий світ на поштовій листівці початку ХХ століття».

Унікальна колекція була зібрана художником Карелом Якубеком (1923–2008), а до Волинського краєзнавчого музею у 2017 році передана колекціонером Олегом Гаврилюком. Увазі глядачів пропонується частина колекції «дитячої тематики» – новорічно-різдвяні, пасхальні, на анімалістичні сюжети тощо.

З розвитком фотографії в кінці ХІХ століття набули поширення і поштові картки. Перші поштові листівки з'явилася із приводу Різдвяних і Новорічних свят. На листівках найчастіше зображувалася дитина Христос у яслах або інші релігійні сюжети, а також види із засніженими хатинками, церквами, баскими трійками й ошатними селянськими дітьми. Традиційно на різдвяних листівках зображувалися сцени Різдва Христового, Віфлеємська зірка, янголи, ялинка або ялинові гілки, гостролист або пальмова гілка, дзвіночки і свічки, ніч, зірки, місяць, сніжинки, зимові пейзажі, і, звичайно ж, головна дійова особа Різдва – Санта-Клаус або Святий Миколай.
Проте в кожній країні були свої улюблені сюжети різдвяних листівок. Наприклад, на німецьких найчастіше можна було зустріти сажотрусів, гномів, свинок, композиції зі свічками, підковами, дзвіночками; на французьких – гарних панночок, пляшки з шампанським, зірки, календарі; на англійських – вільшанку, гілки плюща, омели, вересу; на листівках скандинавських країн – добрих і веселих гномів, маленьких діточок з подарунками, панів та панянок у традиційному одязі.

Це були не просто листівки, а твори мистецтва, що представляли репродукції творів знаменитих художників, таких як Маковский, Бенуа, Білібін, Бакст, Реріх та ін. Не дивно, що ці листівки коштували дуже дорого. Також випускались листівки з видами міст, на яких зображувалися храми, пам’ятники, історичні або й просто гарні будинки, вулиці, дещо пізніше – ілюстрації до окремих літературних творів; далі – квіти, дитячі і жіночі голівки тощо. Листівка поштою сприймалася як подарунок художньої мініатюри, її унікальність у тому, що на зворотному боці було особисте звертання, що зберігало тепло рідних чи дружніх рук. Зустрічалися листівки великі та зовсім маленькі, з тканини, дерев’яні, з візерунковими просіками, ароматні, музичні… Для їхнього зберігання випускали спеціальні альбоми, листівками прикрашалися інтер’єри будинків, щоденники й шкатулки.

Дитячі образи на поштових листівках з’явилися на початку ХХ століття. Популярними були листівки-фотокартки, розфарбовані вручну, із дітками в костюмах янголяток та сюжетними сценками, а також анімалістичними і казковими героями.

Позитивними враженнями від перегляду виставки ми хочемо поділитися з вами, відвідувачі, музею! Кожна листівка – це неповторний дитячий світ, який випромінює тепло і щастя, даруючи всім радісні емоції.

Листівки пропонованої тематики експонуються вперше.

Ілона Несторук,
старший науковий співробітник відділу фондів Волинського краєзнавчого музею

Переглядів: 510 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Зробити безкоштовний сайт з uCoz
Зробити безкоштовний сайт з uCoz