25 лютого у Колодяжненському літературно-меморіальному музеї Лесі Українки відбулося відзначення 146-ої річниці від дня народження Лесі Українки. У цей день були покладені квіти до підніжжя пам’ятника письменниці.
Директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк та професор Східноєвропейського національного університету Геннадій Бондаренко говорили про значимість творчості Лесі Українки в контексті української культури, у формуванні самоідентичності української нації.
Цьогоріч минає 120 років від часу першої зустрічі Лесі Українки у Криму з людиною, яка відіграла значну роль у її житті і творчості − Сергієм Мержинським. Під час літературно-мистецького вечора «Якби ти знав, що є в душі моїй…» устами ведучих і за допомогою медіа-центру були створені «портрети» цих осіб. Читцями виконувалися вірші Лесі Українки і уривки з творів, зокрема, з драматичної поеми «Блакитна троянда», яка так сподобалася Сергію Мержинському, і яку він узяв до Мінська з надією поставити на сцені.
Дуетом співочого гурту з села Білин виконувалися пісні про кохання та розлуку. На жаль, розлукою − смертю коханого, закінчилися відносини Лесі Українки з Сергієм Костянтиновичем. Кохання і розлука − ця тема стала домінуючою у танцювальній композиції під звуки романсу «Коли розлучаються двоє» з видання «Книга пісень» Генріха Гейне. Переклад Лесі Українки і Максима Стависького».
Джерело: Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки
|