8 листопад у Волинському краєзнавчому музеї відбувся науково-освітній захід «Автограф на пам’ять», присвячений Дню української писемності та мови. Його метою було висвітлити тему ролі особистих підписів, автографів в історії.
![](/MasZahody/2013DenPoezii/7/avtograf_na_pam-jat2a.jpg)
Фото татарського документу XVII століття до князя Любомирського
Присутні мали можливість ознайомитися із зразками стародруків, цікавими підписами, печатками, про які розповіла історик Оксана Штанько.
![](/MasZahody/2013DenPoezii/7/avtograf_na_pam-jat1.jpg)
Науковий співробітник відділу давньої історії Тарас Верба представив ряд експонатів з турецькими печатками, монети та обладунок з клеймами.
![](/MasZahody/2013DenPoezii/7/avtograf_na_pam-jat2.jpg)
![](/MasZahody/2013DenPoezii/7/avtograf_na_pam-jat2v.jpg)
Завідувач відділу новітньої історії Валентина Машлай представила зразки підписів відомих історичних постатей, почерки Тараса Шевченка, рукописи творів Лесі Українки. Також для огляду було представлено оригінальні автографи з фондів Волинського краєзнавчого музею, а саме: військових діячів С. Будьонного, К. Ворошилова, повстанського художника Ніла Хасевича, художника Ф. Коновалюка та інших відомих людей.
![](/MasZahody/2013DenPoezii/7/avtograf_na_pam-jat3.jpg)
Підпис (автограф) кожної людини є унікальним, але є підписи, що вирішували хід нашої історії та долю людства, тому дана тема виявилися цікавою для обговорення і подальшого дослідження.
![](/MasZahody/2013DenPoezii/7/avtograf_na_pam-jat4.jpg)
|