Переддень ознаменовано новими надходженнями до Лесезнавчої філокартії: дві поштівки, яких досі не було в колекції Волинського краєзнавчого музею, подарував Віктор Літевчук.
На першій зображено пам’ятник Лесі Українці (1871–1971), відкритий в Українському саду культури (Ukrainian Cultural Garden) в Клівленді, штат Огайо, США 24 вересня 1961 року за сприяння Союзу Українок Америки. Скульптор – Михайло Черешньовський. Репродукція зі світлини В. Гаврилка віддрукована у видавництві «Chwyli Dnistra», Клівленд, 1971.
![](https://lh3.googleusercontent.com/Vb9fr8PqS4cVnb4jRUDck_bveSu5UBIhKfYnf-rIwfVdL2GGbyEd5WkXS4Sa2vtN43WhQZD8KfxJl9_afYPLyE9M7p4H2EkecPf1w4dnMlxlg0JC-wXxrV9iD-TftcntQ-ePGlt5lL3NpqfOppK1mdJ6s0CvSTVKowNmx3ZqwyWToI1DsZf3keyHYqKJB2R99k-Y4N6EBDt_4x5kasPKj6QxnOtXfRZ4uAi_PoSB-hq7gcGdnXwJjMF68tt1VWYXZq4yHVl1oGBWxD4nF5Cs5vWpCOztWE5omSHc832CK07Nu38-lfnqGhIzvbppCNBIF5PV4BHaNJOgTgDTnT0oGFBEA0yZqnhucL-YXPKl4kULabzV994DfuMpBWxKCvPQGIJ6pbsdFhaShNTEkDW1WP9aUwwTrgWEr9tvhDGI0trcOiu6ccra2kv6HEuz8KYU7muSXrmoUd0amHYa3r3IP3VIxopSTA_2w2cFKpTb6aY96-R9SWDtisc5uIF-4cVqxCE4EJXv8iN5egcM6uP8pGMHwTKtxC4VLjQMH4m_TJM3W2sJ6icI-52wvTWUfoUASb5JtcW_fXnntXKsfjEehdeTS8sGDAqy7rO0UHJf240owhQNARvn6jTMmjYp4fEKg_k1RYGpPxtvIxba3o586Yd8m0TRtB3n5RUquPn2WUNJB0WxtA=w490-h659-no)
На другій – пам’ятник Лесі Українці в Києві, відкритий 1973 року; скульптор Г.Н. Кальченко, архітектор А.Ф. Ігнащенко. – Фото І. Кропивницького. Видання Міністерства зв’язку СРСР, 1978.
![](https://lh3.googleusercontent.com/0_gdFXSofb185Y4DN9ENp21Ft913TXz-ay9EBRk7oFjnfVxFxrGmQezgOldTKZOPGXtSr5lAqIpfBIVxbIz2Mbg43fSXCeqlqpurScFdGm9VcOPjWrLS_PFNt5WvifpEyhPcqd78dl_OVPRxY-Lx1e7YGvF1A_2JpjTwAhitf6rLS3MwOopd-3OKWKcsszmtSy4yAgRD2GUceOm8WRmi75W7PUWUfnp1kTHnke-xEc3GuUqkJZD_JQZdxxfAMT-tA_sWTBcq7Gklu7hRO8XjF8bJLO4Sxj03yB1GvIMEZHnr8gjrJhl2qTljeaMHmAryMpD_D0qQ0eqTlotlwiRqTNrSbszst4-GuXO-5VVdSEaNE3hlOnBP9bOGbYUiBuXrVrJ5CDahLEapuIOOw3K6R9lkJkHEqm2XrYXSanIGJy66vX33B8PibkzOtsAg1YiGfg--vDOt7x1Fna63hrpOIv3lenmWZIeYCDIWhisk3OWRX_gib74yDO2pJOi6BG03r-JnHhYx1tHHV_hhPHYrgt_CZOatKTGFt68r_cQCjFfEPtSqDFDOQopUDwoxGLZn2ed7xXq8V-OXNaADZeLEaPjGylwdjU6BnuphNS2Jjd2j45UvEIhhW5u5NI5gI0IGr-nIFVfA0O07rIZD33yw5kRFUlF38Is0un9Z681sje8NSxI3ZA=w483-h659-no)
Леся Українка належить до тієї когорти світових діячів, пам’ять про яких не перейде, не зітреться, не згине. Іскринки свідчень тієї пам’яті у різних проявах покликані зберігати музеї, вдячні за дарунки меценатам.
Наталія Пушкар,
головний хранитель Волинського краєзнавчого музею
|