Напередодні першого квітня у відділі природи Волинського краєзнавчого музею відбулось еколого-етнографічне свято „Перше квітня – День зустрічі птахів” до Міжнародного дня птахів та Всеукраїнської операції „Птахи прилетіли!”.
Міжнародний день птахів проходить у рамках програми ЮНЕСКО „Людина і біосфера”. Саме першого квітня 1906 року була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. Уперше цей день, як масове дитяче свято, був проведений у Сполучених Штатах Америки у штаті Пенсільванія. В Україні відзначається з 1928 року як день зустрічі перелітних птахів. Щорічно виготовляються тисячі штучних гніздівель – шпаківень, дуплянок, синичників, опор під гнізда лелек, облаштовуються місця для диких водоплаваючих птахів.
Птахи – окраса природи, невтомні крилаті захисники полів, лісів, луків, садів! Вони вражають нас дивовижним оперенням, неперевершеним співом, надзвичайно далекими перельотами, своєю відданістю рідному краю.
Учасники дитячого ранку – середня група ДНВК № 17 міста Луцька – ознайомилися з перелітними птахами Волинської області, навчилися розрізняти їх голоси та форми пташиних зграй, взяли участь у народних обрядах зустрічі птахів, послухали волинські казки, легенди та повір’я про улюблених пернатих українського народу – лелеку, журавля, лебедя, ластівку, зозулю.
На свято зустрічі птахів був запрошений цікавий гість – волинський гончар Анатолій Філозоф, який презентував колекцію своїх глиняних виробів – свищиків.
Майстер навчав малят грати на цих старовинних українських народних інструментах, відтворюючи пташиний спів.
На згадку про відвідування музею маленькі екскурсанти отримали подарунки – смачне медове печиво у вигляді пташечок – солодких ,,жайворонків”, яке в давнину матері випікали на свято Сорока Святих Великомучеників та роздавали своїм дітям для викликання птахів із вирію, що супроводжувалося такими словами:
− Із краю-кураю
Пташок викликаю:
− Летіть, жайворонки,
До нашої сторонки.
Спішіть, ластів’ята,
До нашої хати –
Весну зустрічати,
Зиму проводжати!