Головна | Статті | Конференції | Анонси | Галерея | Контакти

Волинь туристична

Волинь туристична

,

Агросадиби Волині

,

Туристичні райони

, Волинь, Луцьк, туризм, екскурсії
 



Меню сайту
Пошук
Наші партнери
Музейний простір України
Музейний простір Волині
Історична Волинь
Львівський історичний музей
Рівненський обласний краєзнавчий музей
Житомирський обласний краєзнавчий музей
Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному
Державний архів Волинської області
Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців України
Національна спілка краєзнавців України
ДП „Волинські старожитності” ДП „НДЦ” „Охоронна археологічна служба України” Інституту археології НАН України
Волинська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки
Галерея мистецтв „Арт-кафедра”
Сайти музеїв
Волинської області
Форма входу
Логін:
Пароль:
Календар
«  Березень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Головна » 2015 » Березень » 4 » Захоплююча мандрівка в минуле
12:01

Захоплююча мандрівка в минуле

Закрити баннер

   Багатовікова українська історія залишила в народній пам'яті не лише історичні події і постаті: війни і голодомори, перемоги і поразки, імена героїв і зрадників, – вона зберегла відомості про давню культуру наших пращурів, її духовні і матеріальні надбання. Відгомін тих далеких епох нині – у пісні і казці, глиняному горнятку і писанці, вишитій сорочці і тканому рушникові.

   Зазирнути в глибину століть запропонували своїм гостям працівники Затурцівського меморіального музею В'ячеслава Липинського, відкриваючи виставку “Волинське ткацтво – стародавнє ремесло”. Музейникам при допомозі небайдужих людей вдалося зібрати чималу колекцію матеріалів, що характеризують одне з найдавніших та найпоширеніших ремесел, яким займалися затурчани.

   Відкриваючи дійство, завідувач музею Віталій Кушнір наголосив на тому, що виставка постала завдяки спільним зусиллям музейників та земляків-доброчинців, які передали для експонування свої родинні реліквії: старовинні знаряддя праці і ткані вироби.

   Першу екскурсію виставкою провела провідний науковий співробітник Наталя Гатальська, ознайомлюючи відвідувачів з архаїчними спускальними щітками, гребенями і гребінками, щітками зі щетини дикого кабана, різновидами веретен, кужілок і мотовил, коловоротків та сукачів.

   У виставковій залі – справжня снівниця, а також ткацький вертат, подаровані музею нашою землячкою Горпиною Дужик. Завершує експозицію фрагмент інтер'єру “хати ткача”, де і старовинні стіл та канапа (дарунок Лесі Обухович з Луцька), і традиційна скриня “з посагом нареченої”, яку подарувала затурчанка Наталя Чабан. Окрасою виставки є також ткані рядна і рушники із сіл Сірнички, Юнівка, Затурці, Війниця, Новий Загорів Локачинського району. Виставку доповнили малюнки тканого вбрання волинян і поліщуків члена Національної спілки художників України Галини Івашків.

   Але найцікавіше те, що під час виставки відбувся майстер-клас відомої ткалі з Нового Загорова Неоніли Кренц. Майстриня, неодноразово приїжджаючи в Затурці ще задовго до відкриття виставки, допомогла зібрати снівницю, навити нитки основи, правильно налаштувати до роботи верстат. Гості музею, серед яких були і вісімдесятилітні бабусі, і восьмирічні школярики, студенти і педагоги, лікарі та бібліотекарі, спеціалісти сільського господарства з великим інтересом спостерігали за вправними руками не лише новозагорівської майстрині, а й самі могли спробувати снувати основу, намотувати цівки, і навіть ткати доріжку. Свою вправність за верстатом проявила вчитель Затурцівської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату Лариса Кошицька, адже її дідусь був знаменитим ткачем на всю округу.

   Враженнями від виставки та спогадами з дитячих років поділились місцеві мешканці Тетяна і Борис Ковальчуки, Ганна Ханзерук, Надія Кушнір, Ксеня Дацюк, Галина Білик, Ольга Лінник з Локач, Галина Івашків з Луцька.

Н.Гатальська,

провідний науковий співробітник

Затурцівського меморіального музею В'ячеслава Липинського

Переглядів: 761 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Зробити безкоштовний сайт з uCoz
Зробити безкоштовний сайт з uCoz