Головна | Статті | Конференції | Анонси | Галерея | Контакти

Волинь туристична

Волинь туристична

,

Агросадиби Волині

,

Туристичні райони

, Волинь, Луцьк, туризм, екскурсії
 



Меню сайту
Пошук
Наші партнери
Музейний простір України
Музейний простір Волині
Історична Волинь
Львівський історичний музей
Рівненський обласний краєзнавчий музей
Житомирський обласний краєзнавчий музей
Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному
Державний архів Волинської області
Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців України
Національна спілка краєзнавців України
ДП „Волинські старожитності” ДП „НДЦ” „Охоронна археологічна служба України” Інституту археології НАН України
Волинська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки
Галерея мистецтв „Арт-кафедра”
Сайти музеїв
Волинської області
Форма входу
Логін:
Пароль:
Календар
«  Травень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Головна » 2021 » Травень » 6 » З колекції Музею волинської ікони: «Святий Георгій Переможець»
15:02

З колекції Музею волинської ікони: «Святий Георгій Переможець»

Закрити баннер

Ікона «Святий Георгій Переможець» початку XVIII століття «Маляра з Михнівки». Походить зі Стрітенської церкви села Михнівка Камінь-Каширського р-ну.

Одним з найбільш відомих святих у християнському світі є Святий Георгій Переможець. Згідно церковних переказів, він народився в Каппадокії, в родині перського воїна Геронтія. Матір’ю Георгія була християнка Поліхронія, яка й виховала сина у християнському дусі. Молодий Георгій служив трибуном у війську імператора, а коли почалися гоніння на християн, роздав своє майно злидарям. Перед імператором Діоклетіаном він засудив ідолопоклонство, яке панувало у державі. Тому був відданий катам, а потім – страчений.

З утвердженням пошанування Святого, поширювалися сказання про його чудеса. Одним з найбільш відомих є «Чудо Георгія про змія». Згідно давньохристиянських текстів, в озері, неподалік міста Ласії, поселився величезний змій, схожий на дракона. Він пожирав людей і овець, а повітря отруював своїм диханням. Правитель міста, жителі якого були язичниками, звернувся до богів і вони порадили йому приносити в жертву юнака чи дівчину. Коли жереб впав на доньку правителя Ласії, дівчину, одягнувши у багряницю і прикрасивши як наречену, відвели до озера. В цей час Георгій, повертаючись з битви, випадково зустрічає дівчину і дізнається про її нещастя. Звернувшись з молитвою до Господа про підкорення «лютого звіра», він отримав благословення та знищив чудовисько.

Ікона «Св. Георгій» з с. Михнівка має яскраво виражені стилістичні особливості, у ній переважає романтичний, майже казковий дух. Маляр яскраво і безпосередньо зобразив легенду про чудо змієборства, наповнивши образ реалістичними деталями. Георгій постає перед нами середньовічним мужнім воїном з атлетичною фігурою, груди прикриті металевою кірасою, на голові – шолом з яскравим пір’ям. Невеличка постать царівни звернена до Святого, її царське походження підкреслене вбранням, плечі покриті червоною, підбитою горностаєм мантією. У верхньому куті образу зображена благословляюча десниця з трьома променями, подібними до гострих стріл. В цілому, сюжет сприймається, як епізод батальної сцени у провінційному малярському трактуванні.

В живописі ікони яскраво проявились індивідуальні риси автора  «Маляра з Михнівки». Ідея чуда перемоги над змієм, як втіленням зла, у його виконанні нагадує лицарсько – романтичну історію доби середньовіччя.

Джерело: Музей волинської ікони

Переглядів: 240 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Зробити безкоштовний сайт з uCoz
Зробити безкоштовний сайт з uCoz