«  Травень 2019  »
Головна » 2019 » Травень » 22 » Виставковий проект «Віддзеркалення» до 90-річчя Волинського краєзнавчого музею

Виставковий проект «Віддзеркалення» до 90-річчя Волинського краєзнавчого музею

16 травня 2019 року, напередодні Міжнародного дня музеїв, у Волинському краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Віддзеркалення» (Надходження до музею різних років. 1929–2019) до 90-річчя Волинського краєзнавчого музею.

Колекції музею характеризують і віддзеркалюють через музейний предмет вплив історичних процесів на розвиток музею, комплектування фондів, пріоритети у збиранні пам’яток та шляхи надходження їх до музею. Проект представляє через особистість музейного працівника історію закладу, формування фондової збірки музею. Автор ідеї проекту Євгенія Ковальчук, заступник директора з наукової роботи, кандидат історичних наук.

У проекті «Віддзеркалення» поєднано кілька виставок. Перша частина проекту – це комплекс фотодокументальних виставок «Музейники» під гаслом «Покажемо музей через працю музейного працівника!». Експозиції будуть змінювати одна одну впродовж ювілейного року. Друга частина проекту представляє у великому виставковому залі кілька самостійних експозиційних тем: «Унікальні пам’ятки з Олики: перші і останні надходження», «Проект реставрації Успенського собору у Володимирі-Волинському Адріана Прахова (1886–1890 рр.). Надходження 2007 року», «Відлуння радянської культури (музика, театр, кіно): платівки та звуковідтворюючі пристрої». Колекція матеріалів радянського періоду. Надходження 1950–1980-их рр.

На виставці представлено більше півтори сотні пам’яток різних історичних періодів. Тут можна побачити унікальні експонати надходження 1930-х рр., зокрема, генеалогічне «Древо Радзивілів», створене у 1740–1742-х рр. гравером Пітером Боссе, та віднайдені й передані до музею у 2017 році труменні портрети зі срібла власників Олики – Альбрехта Станіслава Радзивіла і Анни Крістіни Радзивіл» середини XVІІ ст. роботи невідомого майстра.

«Праховську збірку» представлено авторськими креслениками А. Прахова по реставрації Успенського собору ХІІ ст. у Володимирі-Волинському, які не були реалізовані.

На виставці подано також унікальні експонати з історії Волинського краєзнавчого музею, зокрема; «Пам’ятну книгу» (Книгу відгуків) Волинського музею 1929 року, часу відкриття музею та перші Інвентарні книги (книги надходження та реєстрації музейних предметів фондової збірки) польського періоду 1929–1939 рр., радянського часу 1940 року.

Виставка підготовлена за участі відділів новітньої історії й фондів Волинського краєзнавчого музею та Музею волинської ікони.

На відкритті виставки виступили Євгенія Ковальчук та Тетяна Єлісєєва завідувач музею волинської ікони. Екскурсію по виставці «Відлуння радянської культури (музика, театр, кіно): платівки та звуковідтворюючі пристрої» провів автор експозиції, в.о. завідувача відділу новітньої історії Сергій Лис.

Куратори виставки Оксана Важатко – старший науковий співробітник Волинського краєзнавчого музею та Євгенія Ковальчук – заступник директора з наукової роботи.

Фото Л. Максимова

Переглядів: 339 | Додав: administrator | Рейтинг: 5.0/1