«  Лютий 2015  »
Головна » 2015 » Лютий » 25 » Виставка „Рідкісні видання творів Лесі Українки”

Виставка „Рідкісні видання творів Лесі Українки”

До 144-річя від дня народження Лесі Українки була приурочена виставка «Рідкісні видання творів Лесі Українки», на якій були представлені стародруки та книги з фондів Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки.

Особливу увагу на виставці привертають оригінали творів Олени Пчілки: «Українським дітям п’ять перекладів–віршів Олени Пчілки», Київ 1882 р., часопис для дітей «Молода Україна», Київ 1908 р., та Климента Квітки «Народні мелодії з голосу Лесі Українки», Київ 1917 р., Етнографічний збірник «Українські народні мелодії», Київ 1922 р. Видання творів Лесі Українки із серії «Загальна бібліотека», драматичні твори: «Вавілонський полон»/«На руїнах», «Камінний господар», «Кассандра», Ляйпціг Українська накладня, головні склади: BERLIN W62/Львів/WINNIPEG MAN. (CANADA) 1904 р. Дванадцятитомне видання творів Лесі Українки за загальною редакцією Б. Якубського Нью-Йорк, 1953 р. та десятитомне видання творів Лесі Українки, видавництво «Книгоспілка», 1925 р., також за редакцією Б. Якубського. З фондових надбань особливий інтерес викликає книга Ольги Косач-Кривинюк Леся Українка. Хронологія життя творчості. - Нью-Йорк, 1970 р. , з дарчим написом Лесиної племінниці Ольги Сергіїв.

Цікаве репринтне видання «Акорди». Антологія української лірики від смерті Шевченка/Упор. І.Франко. Оновлена версія видання 1903 р., в яку увійшли поетичні твори Лесі Українки.

Серед сучасних видань є дві книги Харківського видавництва « Фоліо»:

1. Українка Леся. Лісова Пісня / Передмова М. Г. Жулинського; примітки Л. П. Мірошниченко; Худож.-оформлювачі Б. П. Бублик, В. А. Мурликін, 2008 р. Використана натуральна палітурна шкіра рослинного дублення. Золоте тиснення на обкладинці та книги.

2. Українка Леся. Лісова Пісня / Л. Українка; худож.-оформлювач Б.П. Бублик, 2010 р. Видання багато ілюстровано роботами видатних українських художників  ̶  І. Труша, О.Кульчицької, О. Новаківського та ін. Використано ілюстрації відомих сучасних майстрів живопису і книжкової графіки: В. Чабаника, Н. Лупохової, В. Патика, Є. Безніска, І. Крислача і Б. Пікулицького.

На святі директором Волинського краєзнавчого музею А. М. Силюком була подарована книга Українка Леся. Лісова пісня. — К.: Видавець Л.Д.Россінський, 2008 р. Книга надрукована на папері Munken Print Cream (Швеція). Обкладинка виконана з високоякісної італійської натуральної шкіри. Форзац з мармурового паперу, ілюстрації Наталії Корф. Вона доповнила колекцію книг «Лісова пісня».

Джерело: Колодяжненський літературно-меморіальний музей Лесі Українки

Переглядів: 610 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0