Головна | Статті | Конференції | Анонси | Галерея | Контакти

Волинь туристична

Волинь туристична

,

Агросадиби Волині

,

Туристичні райони

, Волинь, Луцьк, туризм, екскурсії
 



Меню сайту
Пошук
Наші партнери
Музейний простір України
Музейний простір Волині
Історична Волинь
Львівський історичний музей
Рівненський обласний краєзнавчий музей
Житомирський обласний краєзнавчий музей
Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному
Державний архів Волинської області
Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців України
Національна спілка краєзнавців України
ДП „Волинські старожитності” ДП „НДЦ” „Охоронна археологічна служба України” Інституту археології НАН України
Волинська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки
Галерея мистецтв „Арт-кафедра”
Сайти музеїв
Волинської області
Форма входу
Логін:
Пароль:
Календар
«  Жовтень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Головна » 2014 » Жовтень » 17 » Відбулася міжнародна наукова конференція „Волинська ікона: дослідження та реставрація”.
21:15

Відбулася міжнародна наукова конференція „Волинська ікона: дослідження та реставрація”.

Закрити баннер

   16-17 жовтня 2014 року у Волинському краєзнавчому музеї та на базі його відділу – Музею волинської ікони, відбулася ХХІ міжнародна наукова конференція «Волинська ікона: дослідження та реставрація», присвячена 110-ій річниці від дня народження відомого українського мистецтвознавця Павла Жолтовського.

   До Луцька приїхали 36 вчених, мистецтвознавців, істориків, музейних працівників та реставраторів з України, Росії, Білорусії та Польщі. Вийшов друком ілюстрований науковий збірник «Волинська ікона: дослідження та реставрація».

   У перший день роботи конференції були проведені пленарне та секційні засідання, на яких учасники поділилися своїми науковими здобутками у вивченні і реставрації пам’яток сакрального мистецтва історичної Волині. Видавець Олександр Савчук представив дві фундаментальні праці відомих дослідників української сакральної дерев’яної архітектури Михайла Драгана «Українські деревляні церкви. Генеза і розвій форм» та Стефана Таранущенка «Дерев’яна монументальна архітектура Лівобережної України», які вийшли друком у Харкові 2014року. Директор Замосцького музею у Замосці (Польща) Анджей Урбанський презентував VI том «Замосцько-Волинських музейних зошитів», який присвячений вивченню історії та культури прикордонних територій Польщі та України.

   У Музеї волинської ікони гості побачили виставку «Нове життя давніх образів», на якій представлені ікони, царські врата та скульптура ХVI –XVIII ст., відреставровані у 2013-2014 роках реставраторами Києва, Львова і Луцька. По завершенню роботи для учасників конференції завідувач Художнього музею у Луцьку Зоя Навроцька провела екскурсію по новій експозиції.

   У другий день роботи відбулося виїзне засідання у Хмельницьку область. Учасники конференції ознайомилися з історико-культурною спадщиною м.Ізяслава та експозицією Ізяславського районного історико-краєзнавчого музею (директор Людмила Левицька).

   На батьківщині Павла Жолтовського у с.Мислятин їх гостинно зустріла директор загальноосвітньої школи Раїса Янкова, яка розповіла про життя шкільного колективу, показала естетично оформлені класні кімнати. Гості побували у шкільній краєзнавчій світлиці та ознайомились з матеріалами, які розповідають про життєвий і творчий щлях знаного земляка Павла Жолтовського.

   У теплій і щирій атмосфері пройшло відкриття меморіальної дошки Павлу Жолтовському, у якому взяли участь і виступили: син Павла Жолтовського -- Микола Жолтовський, голова районної ради Михайло Борисюк, міський голова Ізяслава Валентин Паньковський, сільський голова Мислятина Іван Довбиш, директор Волинського краєзнавчого музею Анатолій Силюк.

   Конференція у Луцьку, меморіальна дошка у Мислятині, сучасні видання книг піонерів у дослідженні сакрального мистецтва України Стефана Таранущенка і Михайла Драгана стали даниною пам’яті вчителю і наставнику – Павлу Жолтовському.

Джерело: Музей волинської ікони

Переглядів: 594 | Додав: administrator | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Зробити безкоштовний сайт з uCoz
Зробити безкоштовний сайт з uCoz