«  Жовтень 2015  »
Головна » 2015 » Жовтень » 22 » Видано другу частину каталогу волинської ікони з колекції Волинського краєзнавчого музею

Волинським краєзнавчим музеєм видано: Волинська ікона XVI-XVIІI століть з колекції Волинського краєзнавчого музею. Каталог. Частина ІІ / Упорядник А. Вигоднік, С. Василевська. – Луцьк: Вежа-Друк, 2015. – 196 с., іл. – Серія: Колекції Волинського краєзнавчого музею. Вип. 12, презентація якого відбулася під час ХХІІ міжнародної наукової конференції «Волинська ікона: дослідження та реставрація» у м. Луцьку.

Нині питання каталогізації музейних збірок є важливою складовою наукової діяльності музеїв, яка покликана ввести до наукового обігу пам’ятки сакрального мистецтва і цим розширити можливості їх вивчення і дослідження науковцями України і зарубіжжя.

Каталог «Волинська ікона XVI-XVIII ст. з колекції Волинського краєзнавчого музею. Частина ІІ» – проміжний підсумок роботи дослідників, розпочатої зі створенням Музею волинської ікони, і є продовженням укладання зведеного каталогу творів волинського іконопису, які зберігаються у музеях України.

Перша частини каталогу була видана у 2013 році: Волинська ікона XVI-XVIІ століть з колекції Волинського краєзнавчого музею. Каталог. Частина І / Упорядники А. Вигоднік, С. Василевська. – Луцьк: ДП «Волинські старожитності», 2013. – 174 с., іл.

Об’єктом другої частини каталогу стали волинські ікони XVIII ст. з відреставрованої частини колекції Музею волинської ікони. Сюди також увійшли п’ять ікон XVII ст., дві з них стали відкриттям останніх двох років – «Святий Миколай», «Воздвиження Чесного Хреста» (Кат. ІІ, № 1, 2), на іконі «Іоан Богослов» (Кат. ІІ, № 4) вдалося відчитати фрагмент автентичного донаторського напису з датою, а значить датувати ікону 1696 роком, уточнення атрибуції дозволило віднести до XVII ст. ікону «Богородиця Одигітрія» (Кат. ІІ, № 3) та картуш «Пророки Соломон та Ісая» (Кат. ІІ, № 5).

Каталог подає уточнені дані щодо сюжетів, атрибуції, авторства і приналежності до певних малярських осередків окремих ікон XVIII ст. Звичайно, викладений матеріал не може вважатися вичерпним і остаточним. Необхідні для дослідження сюжетні, хронологічні, матеріально-технічні та інші вихідні дані про ікону подаються у вигляді каталожної статті з детальним описом і кольоровим фото.

Перша та друга частини каталогу волинської ікони XVI-XVIІІ століть – своєрідний підсумок дослідницької роботи за більш ніж двадцять два роки діяльності Музею волинської ікони. Видання, безперечно, допоможе усім, хто досліджує волинську ікону, адже ознайомлення з творами волинського іконопису з колекції Волинського краєзнавчого музею, яка є найбільшою в Україні, відкриває широкий простір для дослідників мистецької спадщини українського народу.

Переглядів: 514 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0