«  Лютий 2015  »
Головна » 2015 » Лютий » 26 » В обласному музеї вшанували пам’ять Лесі Українки

В обласному музеї вшанували пам’ять Лесі Українки

26 лютого 2015 року в конференц-залі Волинського краєзнавчого музею був проведений усний журнал «Хвилі моєї туги». Захід відбувався в рамках відзначення 144-ої річниці від дня народження Лесі Українки.

Головна сторінка журналу присвячена періоду життя письменниці 1900 – 1901 рр., часу страждань і безсонних ночей, зумовлених смертельною хворобою людини, яка своїм земним щедрим життям вросла в її буття – Сергія Костянтиновича Мержинського. Це – драма душі, пораненої болем і тугою, ненавистю й розпачем. Але доля поета прекрасна навіть у горі: страждання підносять її на висоти, недоступні простим смертним; вони виливаються в поезію надзвичайної сили, котра примушує прискорено битись серця і спонукає до непереборного бажання дізнатись більше, повніше – про поета і про його твори.

Про історію кількох листів – автографів Лесі Українки, обставини, що покликали їх до життя, фігурантів тих обставин і високу поезію присутнім розповіла головний хранитель музею, видатний дослідник-лесезнавець Наталія Юхимівна Пушкар.

Заключна сторінка усного журналу – твори Лесі Українки у виконанні учнів Луцького державного училища культури і мистецтв імені І. Стравінського.

Фото Л.Максимова

Переглядів: 520 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0