«  Квітень 2019  »
Головна » 2019 » Квітень » 11 » В обласному музеї відкрито виставку «Рідні береги. Творчий доробок родини Ромащуків» (ФОТО, ВІДЕО)

У Волинському краєзнавчому музеї відкрито виставку «Рідні береги. Творчий доробок родини Ромащуків. Плетіння з рослинних матеріалів». На ній представлено плетені сипанки, кошики, брилі та інші вироби, створені Йосипом Ромащуком (1909–2001 рр.), який був спадкоємцем і продовжувачем батьківського ремесла і традицій плетіння з лози, рогози, соломи, ситника. Захоплення майстра перейняла його донька Євгенія Ромащук. Нині вона створює капелюхи, вази, кошики й інші вироби, використовуючи різні техніки плетіння.

Євгенія Йосипівна – майстер народної творчості, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, активний учасник фестивалів, ярмарок. Роботи майстрині експонувалися на виставках у Львові, Луцьку, Володимирі-Волинському. У 2010 р. Володимир-Волинський історичний музей представив родинну виставку Ромащуків, присвячену 100-річчю від дня народження Йосипа Онуфрійовича.

У Волинському краєзнавчому музеї роботи майстрів експонуються вперше. Для відвідувачів представлено понад сто авторських плетених виробів, які доповнені колекцією тканих килимів з фондів збірки музею, та світлини з родинного архіву.

У відкритті виставки «Рідні береги. Творчий доробок родини Ромащуків» взяли участь Зоя Навроцька, мистецтвознавець, завідувач Художнього музею, Софія Пасюк, заступник голови Волинського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, Галина Вахрамєєва, викладач кафедри образотворчого мистецтва Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, Орися Щур, майстер лозоплетіння, викладач Волинського коледжу культури і мистецтв імені І. Стравінського, Анатолій Силюк, в. о. директора Волинського краєзнавчого музею, а також друзі родини.

Для учасників відкриття була представлена замальовка до фільму Марії Лукашевич, яка висвітлює весь процес створення виробів з рогози за участі Євгенії Ромащук.

Виставка експонуватиметься впродовж квітня та до середини травня 2019 року.

Л. Мірошниченко-Гусак
старший науковий співробітник відділу етнографії
Волинського краєзнавчого музею

Фото Л. Максимова