«  Травень 2015  »
Головна » 2015 » Травень » 15 » В обласному музеї відкрили „Волинське Полісся”

В обласному музеї відкрили „Волинське Полісся”

15 травня 2015 року у Волинському краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Волинське Полісся» (за матеріалами етнографічних експедицій), приуроченої до Міжнародного дня музеїв. Її організатори: відділ етнографії Волинського краєзнавчого музею, Музей етнографії Волині та Полісся Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.

Польові дослідження є основою етнографічної, музейної роботи. Впродовж 2008 – 2014 років було здійснено 8 експедицій у Шацький, Ратнівський, Камінь-Каширський, Маневицький, Любешівський райони Волинської області. В ході яких зібрані численні матеріали, що стосуються краєзнавчих, історичних тем; господарської діяльності, матеріальної і духовної культури мешканців Волинського Полісся.

Етнографічні експедиції це й важливий етап навчальної програми студентів історичного факультету, музейних працівників, під час якого вони отримали практичні навики обстеження населених пунктів, проведення опитування респондентів, збору пам’яток, написання анотованих звітів, розшифровування аудіо записів тощо.

Пам’ятки матеріальної культурної спадщини поповнили фондові збірки Волинського краєзнавчого музею, Музею етнографії Волині та Полісся Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Польові матеріали стали першоджерелами для вивчення науковцями різних тем народно-побутової культури населення рідного краю, частина з яких опрацьована і опублікована в наукових збірниках.

Усі матеріали з етнографічних експедицій склали основу виставки «Волинське Полісся», що є звітом діяльності, взаємодії і співпраці Волинського краєзнавчого музею, Музею етнографії Волині та Полісся Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки і ДП «Волинські Старожитності».

Запрошуємо ознайомитися з речовими пам’ятками матеріальної і духовної культури, світлинами, відео та аудіо-записами, зібраними під час польових досліджень та збагнути чарівність поліського краю.

Фото Л.Максимова

Переглядів: 1005 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0