«  Жовтень 2018  »
Головна » 2018 » Жовтень » 22 » В обласному музеї можна побачити виставку креативних недрукованих книг ручної роботи рівнянки Олени Медведєвої (ФОТО, ВІДЕО)

19 жовтня у Волинському краєзнавчому музеї відбулась презентація виставки «Креативна книга Олени Медведєвої».

Учасники музейної акції познайомились із фундаторкою першого в Україні видавництва недрукованих рукотворних книг, кожна з яких виконана в індивідуальній техніці: шовкографія, лозоплетіння, різьблення по дереву, плетення гачком, аплікація тощо. Особливий захват у відвідувачів викликали вишивані артбуки, серед яких: «Кобзар» Тараса Шевченка, «Oda do Młodości» Адама Міцкевича, «Народна пісня» Івана Франка, а також збірка поезій Ліни Костенко «Я поцілую мальву у щоку».

Зі словами вдячності за надихаючу співпрацю до Олени Медведєвої звернулись директор музею Анатолій Силюк і завідувачка відділу етнографії Людмила Мірошниченко-Гусак.

Приємним сюрпризом для пані Олени стала особиста зустріч із почесними гостями музею, представниками торгової марки «Едельвіка» – виробника тих тканин, які вона давно обрала для вишивання своїх творів. Начальник відділу продаж тканин Оксана Скорич подарувала авторці зразки продукції, а також запросила на екскурсію до «Едельвіки».

З хвилюванням зустріли волиняни новий проект видавництва «Креативна книга» – «Лісова пісня» Лесі Українки, розроблений на основі матеріалів Волинського краєзнавчого музею. Луцькі майстрині народної вишивки Людмила Сахнюк, Наталія Рубльова, а також всі бажаючі долучились до створення цієї унікальної книги – проклали кілька стібків власноруч безцінними інструментами-реліквіями: голками, котрі належали родині Косачів. Їх спеціально для заходу було надано з фондів Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки. А привезла і розповіла про ці скарби науковий співробітник Катерина Волох.

Фото Л. Максимова

Відео UA: Волинь: