Головна | Статті | Конференції | Анонси | Галерея | Контакти

Волинь туристична

Волинь туристична

,

Агросадиби Волині

,

Туристичні райони

, Волинь, Луцьк, туризм, екскурсії
 



Меню сайту
Пошук
Наші партнери
Музейний простір України
Музейний простір Волині
Історична Волинь
Львівський історичний музей
Рівненський обласний краєзнавчий музей
Житомирський обласний краєзнавчий музей
Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному
Державний архів Волинської області
Волинська обласна організація Національної спілки краєзнавців України
Національна спілка краєзнавців України
ДП „Волинські старожитності” ДП „НДЦ” „Охоронна археологічна служба України” Інституту археології НАН України
Волинська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки
Галерея мистецтв „Арт-кафедра”
Сайти музеїв
Волинської області
Форма входу
Логін:
Пароль:
Календар
«  Жовтень 2012  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Головна » 2012 » Жовтень » 6 » У Затурцівському музеї В’ячеслава Липинського відбулися творчі вечори режисера-кінодокументаліста М.Ткачука, приурочені 70-річчю УПА (ВІДЕО)
20:45

У Затурцівському музеї В’ячеслава Липинського відбулися творчі вечори режисера-кінодокументаліста М.Ткачука, приурочені 70-річчю УПА (ВІДЕО)

Закрити баннер
До 70-річчя УПА, протягом 5-6 жовтня 2012 року, у Затурцівському меморіальному музеї В’ячеслава Липинського відбувся міні-фестиваль фільмів відомого українського режисера-кінодокументаліста, лауреата Шевченківської премії Михайла Ткачука. Місцеві жителі подивилися фільми «Здобути або не бути», «Щаслива Настуня» та інші відомі роботи митця.
Тема боротьби за вільну Україну режисера Михайла Ткачука хвилювала давно. Утиски радянської влади митець відчув на собі, коли ще працював на студії «Київнаукфільм». Тоді в його особовій справі лежав папірець з написом «Повне нерозуміння завдань радянської кінопубліцистики». З волинським краєм, де народилася УПА, Михайло Ткачук пов’язує багато творчих моментів. Зокрема, режисер відзняв тут стрічку «Здобути або не бути» про художника, вояка УПА Ніла Хасевича, досліджував таїну старовинних замків. Зараз працює над фільмом про В’ячеслава Липинського.
Фільм «Щаслива Настуня», який подивилися жителі Затурець під час міні-фестивалю стрічок режисера Михайла Ткачука, присвяченого 70-річчю УПА, – продовження циклу «Загадка Норильського повстання». Фільм розповідає про вісімдесятирічну Анастасію Тарнавську із буковинського міста Кіцмань. Доля Настуні вражає трагізмом, як і тисячі доль учасників визвольних змагань 40-50 років, які були засуджені до багаторічного ув’язнення в радянських таборах.
Наталія Бєлова, донька героїні фільму «Щаслива Настуня», голова Товариства дітей політв’язнів і репресованих м.Кіцмань Чернівецької області має на меті лише одне – зібрати спогади ще живих свідків тих страшних часів і поповнити матеріалами музеї України, аби нащадки пам’ятали про трагічні сторінки в історії України і ніколи такого не повторювали.
 
Джерело: Волинська ОДТРК, 08.10.2012
Переглядів: 789 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Зробити безкоштовний сайт з uCoz
Зробити безкоштовний сайт з uCoz