«  Листопад 2014  »
Головна » 2014 » Листопад » 5 » У Волинського краєзнавчого музею – „Нелегка ноша…”.

У Волинського краєзнавчого музею – „Нелегка ноша…”.

6 листопада 2014 року о 12 годині у Волинському краєзнавчому музеї відбудеться відкриття етнографічно-екологічної виставки „Нелегка ноша або Все своє ношу з собою”.

Виставка є спільним проектом працівників відділів етнографії та природи, мета якого – привернути увагу громадськості до проблем забруднення навколишнього середовища поліетиленовою продукцією; демонстрація альтернативної продукції (еко-сумок) для щоденної екології життя; ознайомлення з ретроспективою народної ноші ХХ ст. та музейними пам’ятками.

Сумка – не просто річ гардеробу, а й виразник матеріальних статків і соціального становища людини.

Сумка – яскравий елемент історичної епохи, як, наприклад, „авоська” чи „кравчучка”.

Сумка – реквізит найрізноманітніших професій і занять (військова, медична, шкільна, спортивно-туристична).

Екологічна сумка – необхідний атрибут суспільної культури життя.

Всі ці аспекти розкриваються на виставці „Нелегка ноша або Все своє ношу з собою”. Речові пам’ятки доповнюють підбірки світлин та елементи вбрання певного історичного періоду.

До вашої уваги: навіски, вереньки, кошики, кошелі, вузлики, торбини, мішки, валізи, дорожні чемодани, жіночі і чоловічі вихідні та ділові сумки, господарські сумки з тканини, капрону, ниток, туристичні рюкзаки, сумки, створені народними майстрами в етно- та еко-стилі.

Взаємовідносини людини і природи є об’єктом вивчення соціальної екології та етнографії. Вироби майстрів, які популяризують та розвивають народне мистецтво, сьогодні є актуальними і необхідними. Поряд з еко-сумками, вони стають головним аксесуаром ХХІ століття.

Пам’ятаймо, здоров’я важливіше ніж комфорт!

Переглядів: 541 | Додав: administrator | Рейтинг: 0.0/0